18. července 2015 • 13:19

Bianchiho otec před úmrtím pilota F1: Nechtěl skončit jako Schumacher

Autor: ,
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svět formule 1 zarmoutila zpráva o úmrtí Julese Bianchiho. Přišla devět měsíců od vážné nehody při Velké ceně Japonska a jen několik dní poté, co otec nadějného jezdce Phillippe otevřeně v rozhovoru pro francouzské rádio přiznal, že bez naděje na návrat na závodní okruhy by Bianchi stejně ani nechtěl žít.Bianchi od listopadu zůstával na jednotce intenzivní péče. Sám dýchal bez podpůrných přístrojů, ale k plnému vědomí se již po ostrém nárazu po jeřábu, který na trati v Suzuce odstraňoval následky jiné havárie, už neprobral.

„Pokud mají nastat nějaké změny k lepšímu, musí přijít do půl roku. Od té události už uběhlo devět měsíců a Jules se stále neprobudil,“ přiznal Phillippe Bianchi, že v zázračný obrat v léčbě svého potomka věřil stále méně a méně.

Ještě předtím, než došlo k osudové srážce, spolu probírali osud Michaela Schumachera. Sedminásobný mistr světa měl vážnou nehodu na lyžích v prosinci 2013 a od té doby se marně snaží zotavit z vážných zranění hlavy.

"Bavili jsme se o tom a říkal, že kdyby měl nehodu jako například Michael a nemohl jezdit, že by pro něj bylo těžké dál žít. Závodění byl jeho život," řekl Philippe Bianchi.

Velká naděje formule 1 prohrála boj o život. Jules Bianchi zemřel devět měsíců po nehodě v Suzuce.
Velká naděje formule 1 prohrála boj o život. Jules Bianchi zemřel devět měsíců po nehodě v Suzuce.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze