21. června 2015 • 15:05

Ošklivá nehoda! Alonso přistál na Räikkönenovi, komisař unikl o vlásek

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Tohle bylo opravdu o fous. Sotva se v Rakousku rozjela Velká cena šampionátu formule 1, musel na trať vyjet safety car. V jedné z úvodních zatáček se střetli Kimi Räikkönen s Fernandem Alonsem, Španělův mclaren vylétl na předek finského pilota. Jen se štěstím kolizi unikl traťový komisař, který stál kousek od místa nehody.Bídná forma těchto dvou zkušených jezdců vygradovala vzájemnou kolizí hned v prvním kole závodu. Vůz Räikkönena se z ničeho nic dostal do rotace, narazil do Alonsa a nabral ho na své přední křídlo. Následoval náraz do bariéry, po kterém se oba vozy ještě chvíli posouvaly dál.

Velké štěstí měl traťový komisař, který stál jen pár metrů od místa, kde Alonso s Räikkönenem vlétli mimo trať a narazili do sebe. Jak Räikkönenovo ferrari, tak i Alonsův mclaren byly značně pochroumány. Závod musel být na několik kol přerušen, než se mohlo pokračovat dál.

Příčinou kolize prý nebyl vzájemný kontakt. "V docela velké rychlosti se mi protočila kola. Sklouzl jsem na stranu a vlastně ani nevím, co se stalo," řekl Räikkönen.

Trápení těchto dvou velkých jmen ve světě F1 pokračuje. Alonsovi se nedařilo už v minulé VC Kanady, kde závod také nedokončil. V Rakousku tomu nebylo jinak. Nejdříve v kvalifikaci ztratil 25 míst na startu kvůli nasazení pátého motoru a předčasné výměně převodovky.

Räikkönen zase musel skousnout velmi krutý výsledek v kvalifikaci. Z první části překvapivě nepostoupil a v následném rozhovoru s novináři byl velmi naštvaný.

Nehoda vypadala na první pohled dost ošklivě.
Nehoda vypadala na první pohled dost ošklivě.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze