Ošklivá nehoda! Alonso přistál na Räikkönenovi, komisař unikl o vlásek | iSport.cz
21. června 2015 • 15:05

Ošklivá nehoda! Alonso přistál na Räikkönenovi, komisař unikl o vlásek

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Tohle bylo opravdu o fous. Sotva se v Rakousku rozjela Velká cena šampionátu formule 1, musel na trať vyjet safety car. V jedné z úvodních zatáček se střetli Kimi Räikkönen s Fernandem Alonsem, Španělův mclaren vylétl na předek finského pilota. Jen se štěstím kolizi unikl traťový komisař, který stál kousek od místa nehody.Bídná forma těchto dvou zkušených jezdců vygradovala vzájemnou kolizí hned v prvním kole závodu. Vůz Räikkönena se z ničeho nic dostal do rotace, narazil do Alonsa a nabral ho na své přední křídlo. Následoval náraz do bariéry, po kterém se oba vozy ještě chvíli posouvaly dál.

Velké štěstí měl traťový komisař, který stál jen pár metrů od místa, kde Alonso s Räikkönenem vlétli mimo trať a narazili do sebe. Jak Räikkönenovo ferrari, tak i Alonsův mclaren byly značně pochroumány. Závod musel být na několik kol přerušen, než se mohlo pokračovat dál.

Příčinou kolize prý nebyl vzájemný kontakt. "V docela velké rychlosti se mi protočila kola. Sklouzl jsem na stranu a vlastně ani nevím, co se stalo," řekl Räikkönen.

Trápení těchto dvou velkých jmen ve světě F1 pokračuje. Alonsovi se nedařilo už v minulé VC Kanady, kde závod také nedokončil. V Rakousku tomu nebylo jinak. Nejdříve v kvalifikaci ztratil 25 míst na startu kvůli nasazení pátého motoru a předčasné výměně převodovky.

Räikkönen zase musel skousnout velmi krutý výsledek v kvalifikaci. Z první části překvapivě nepostoupil a v následném rozhovoru s novináři byl velmi naštvaný.

Nehoda vypadala na první pohled dost ošklivě.
Nehoda vypadala na první pohled dost ošklivě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud