9. listopadu 2014 • 18:50

V Brazílii vyhrál Rosberg před Hamiltonem, ten vede MS o 17 bodů

Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník

Velkou cenu Brazílie, předposlední závod mistrovství světa vozů formule 1, vyhrál Němec Nico Rosberg před týmovým kolegou z Mercedesu a vedoucím mužem šampionátu Britem Lewisem Hamiltonem a snížil tak jeho náskok na 17 bodů. O titulu se rozhodne za dva týdny v Abú Zabí, kdy se budou udělovat dvojnásobné body.

Rosberg přerušil Hamiltonovu sérii pěti vítězství a připsal si pátý triumf v sezoně. Stáj Mercedes jedenáctým "doublem" v roce překonala rekord McLarenu z roku 1988 a vyrovnala rekordní zápis stejného týmu co do počtu výher jedné stáje v sezoně. Hamiltonovi, který letos vyhrál desetkrát, stačí v posledním závodu k titulu dojet druhý bez ohledu na Rosbergovo umístění.

Na startu si špička udržela své pozice z kvalifikace, za oběma mercedesy v čele s Rosbergem vyjely williamsy Massy a Valtteriho Bottase. Už v šestém kole však se v boxech zastavil pro tvrdé pneumatiky právě Massa, což mělo za následek, že poté jezdil jasně nejrychlejší časy. V garáži Mercedesu ale zareagovali okamžitě a provedli u obou svých vozů vzápětí stejný krok.

Williamsy dobře rozjetý závod však trochu pokazily. Penalizaci pěti sekund za překročení rychlosti v boxech si musel odpykat Massa, což jej nakonec o pozici na stupních vítězů nepřipravilo, ale Bottasovi zase mechanici při zastávce upravovali bezpečnostní pásy a i vinou toho dojel Fin nakonec až desátý. Za pódium se tak posunuli Brit Jenson Button (McLaren) a Němec Sebastian Vettel (Red Bull).

Hamilton na druhém místě týmového kolegu zpočátku atakoval, byl rychlejší, ale svou snahu v 29. okruhu přehnal a po smyku vyjel z trati, když byl Rosberg v boxech. Rázem na něj nabral manko sedm sekund, ale v dalším průběhu opět jezdil jasně rychleji.

Na pořadí nic nezměnily ani poslední výměny obutí. Rosberg na rozdíl od minulého závodu v USA vedoucí pozici udržel až do cíle, i když ho Hamilton dojel a několikrát ohrozil.

Velká cena Brazílie, závod mistrovství světa vozů formule 1: 1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:30:02,555 (prům. rychlost 203,843 km/h), 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -1,457, 3. Massa (Braz./Williams) -41,031, 4. Button (Brit./McLaren) -48,658, 5. Vettel (Něm./Red Bull) -51,420, 6. Alonso (Šp./Ferrari) -1:01,906, 7. Räikkönen (Fin./Ferrari) -1:03,730, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1:03,934, 9. Magnussen (Dán./McLaren) -1:10,085, 10. Bottas (Fin./Williams) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 18 z 19 závodů): 1. Hamilton 334 b., 2. Rosberg 317, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) 214, 4. Vettel 159, 5. Alonso 157, 6. Bottas 156, 7. Button 106, 8. Massa 98, 9. Hülkenberg 80, 10. Magnussen 55.

Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 651, 2. Red Bull 373, 3. Williams 254, 4. Ferrari 210, 5. McLaren 161, 6. Force India 127, 7. Toro Rosso 31, 8. Lotus 9, 9. Marussia 2.

Předposlední závod MS formule 1 v Brazílii vyhrál Nico Rosberg před kolegou z Mercedesu Lewisem Hamiltonem.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)