5. října 2014 • 12:37

Nešťastník Sutil o nehodě Bianchiho: Závod se měl ukončit dřív!

Autor: ,
TOP VIDEA
Sparta - Mladá Boleslav: Šeda si na penaltu sáhl, ale Kanga ji proměnil - 4:0! Sparta - Mladá Boleslav: Šeda si na penaltu sáhl, ale Kanga ji proměnil - 4:0!
Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát Krize? Jaká krize? Hráči Realu ji na tréninku před Plzní nedali znát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi vážnou nehodu jezdce Bianchiho při Velké ceně F1 v Japonsku měl jako na dlani. Německý pilot Adrian Sutil nejdříve sám havaroval, poté se jen smutně díval, jak do jeřábu narazil jeho francouzský kolega. Po závodu, který se jel v hustém dešti, litoval, že nebyl ukončen ještě než k vážné nehodě došlo.Velkou cenu Japonska trápil hustý a prudký déšť od samého začátku. Právě kvůli nepřízni počasí musel bát závod přerušen, dokonce i jízda za Safety carem totiž pro jezdce znamenala nebezpečí.

Poté, co se počasí trochu umoudřilo, ale inspektoři rozhodli, že se může opět závodit. A to byla chyba. Tu nejdříve odskákal Adrian Sutil. Po jeho nehodě v zatáčce Dunlop na trať vyrazil safety car, byly vyvěšeny žluté vlajky a komisaři začali za pomoci jeřábu odklízet trosky.

V té chvíli ale ve stejném místě dostal na sjetých pneumatikách a mokré trati smyk pětadvacetiletý francouzský pilot Jules Bianchi.

Z trati vyletěl ve stejném místě a levým bokem narazil místo do bariér do jeřábu. Levá zadní část jeho formule byla zaklíněna pod strojem a úplně zničená, Bianchi podle posledních zpráv utrpěl vážné zranění hlavy.

VIDEO | Nehoda Sutila po níž následovala mnohem vážnější havárie Bianchiho

„Je stále v bezvědomí, ale o jeho dalším zdravotním stavu zatím nemohu podat žádné bližší informace. Jakmile to bude možné, budu vás okamžitě informovat,“ řekl novinářům mluvčí mezinárodní federace FIA Matteo Bonciani.

Sutil celou situaci viděl na místě a médiím potvrdil, že Bianchiho nehoda byla velmi podobná té jeho. „Víceméně, jen výsledek je bohužel zcela odlišný," podotkl.

„Déšť sílil, viditelnost se snižovala a já dostal auquaplaning," vysvětloval Sutil. I kvůli tomu tvrdil, že Velká cena měla být ukončena. „Myslím, že závod měl být ukončen dříve,“ litoval smutný jezdec.

Kdyby se tak stalo, Bianchi nyní nemusel v nemocnici bojovat o život.

Témata:  sport, formule 1
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze