Ivo Pospíšil
24. srpna 2014 • 20:47

Rosberg do mě narazil schválně, zaútočil po schůzce Hamilton

Rosberg to udělal schválně, zaútočil po schůzce Hamilton
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měla to být schůzka, kde si ti dva vyjasní role, chyby a udobří se. Stejně jako dřív. Jenže tentokrát už to prasklo! „Před chvílí jsme o tom mluvili a Nico de facto přiznal, že do mě narazil schválně,“ zaútočil Lewis Hamilton po sezení Mercedesu na Nika Rosberga, který mu ve druhém kole GP Belgie prorazil zadní pneumatiku, vyřadil ho z boje o vítězství a sám zvýšil svůj náskok v čele MS.Tahle jejich kolize může rozhodnout o mistrovském titulu. A tahle jejich kolize z nich definitivně dělá nepřátele v jednom týmu. Co se po závodě zdálo, že se dá uhasit, skončilo ještě větším sporem, když se Nico Rosberg a Lewis Hamilton sešli k týmovému sezení.

Když se z něj britský pilot vrátil, nebral si servítky. „Před chvílí jsme o tom mluvili a Nico se de facto přiznal, že to udělal schválně. Řekl, že to bylo úmyslné a že tomu mohl zabránit. Pak navíc prohlásil, že to udělal proto, aby si něco dokázal,“ zuřil Hamilton v rozhovoru pro Sky Sports. Nekompromisní a závažné obvinění!

„Nemusíte poslouchat jenom mě. Klidně se na to zeptejte také Tota Wolffa či Paddyho Lowea. Ani oni z toho nemají zrovna radost,“ vybízel novináře Hamilton.

„Prostě tam přišel a řekl, že mi chtěl dát najevo, abych si s ním nezahrával. Že mohl uhnout, ale nechtěl. Víte co, když jste na trati, musíte ostatním věřit a spoléhat se, že mají hlavy v pořádku a nedělají naschvály. Jenže po tomhle setkání už vážně nevím, jak mám přistupovat k další Velké ceně,“ kroutil hlavou Hamilton.

Sám Rosberg se k tomu nevyjádřil, a tak zůstalo jen jeho prohlášení, že je sice z toho smutný, ale že se sám necítí jako zloduch. A tak všichni jen koukali, co to z Hamiltona padá a vracela se jim slova Davida Coultharda, který řekl: „Oceňuji Hamiltona, že se nebojí říct všechno na rovinu.“

„Doteď jsme byli v těsných soubojích kolo na kolo dobří. Myslím, že jsem někoho slyšet říkat, že je nevyhnutelné, že se jednoho dne srazíme, ale neřekl bych, že tohle byl ten nevyhnutelný moment,“ pokračoval Hamilton.

„Můžete se jít zeptat Fernanda (Alonsa) a všech jezdců, když je vedle vás jiný vůz o méně než polovinu délky a vy jste na vnitřku, je to vaše stopa. Není vaším úkolem uhnout z cesty a nechat tam extra místo. Ani to nebyla zatáčka, kde by byla zeď nebo něco,“ dodal.

Jeho slova vzápětí potvrdili i funkcionáři a od té chvíle nebylo sporu. Jestli byli doteď Hamilton s Rosbergem známými od motokár a sousedi z Monte Carla, teď se jejich boj stal otevřenou válkou. A podle expertů si za to může i sám Mercedes, který je nedokázal ukočírovat.

„Management Mercedesu je slabý. Jsou to současné jedničky, takže by to měli mít pod kontrolou. Vzít si jezdce a říct jim, co je dobře, co špatně a že nesmí útočit v prvních dvou kolech. Těch pětadvacet bodů, které ztratili, jde na jejich vrub, že špatně vedli tým,“ vzkázal třeba Eddie Jordan.  

V neděli ale v Mercedesu ztratili mnohem víc než body…

Témata:  sport, formule, mercedes
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze