Rosberg do mě narazil schválně, zaútočil po schůzce Hamilton | iSport.cz
Ivo Pospíšil
24. srpna 2014 • 20:47

Rosberg do mě narazil schválně, zaútočil po schůzce Hamilton

Rosberg to udělal schválně, zaútočil po schůzce Hamilton
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měla to být schůzka, kde si ti dva vyjasní role, chyby a udobří se. Stejně jako dřív. Jenže tentokrát už to prasklo! „Před chvílí jsme o tom mluvili a Nico de facto přiznal, že do mě narazil schválně,“ zaútočil Lewis Hamilton po sezení Mercedesu na Nika Rosberga, který mu ve druhém kole GP Belgie prorazil zadní pneumatiku, vyřadil ho z boje o vítězství a sám zvýšil svůj náskok v čele MS.Tahle jejich kolize může rozhodnout o mistrovském titulu. A tahle jejich kolize z nich definitivně dělá nepřátele v jednom týmu. Co se po závodě zdálo, že se dá uhasit, skončilo ještě větším sporem, když se Nico Rosberg a Lewis Hamilton sešli k týmovému sezení.

Když se z něj britský pilot vrátil, nebral si servítky. „Před chvílí jsme o tom mluvili a Nico se de facto přiznal, že to udělal schválně. Řekl, že to bylo úmyslné a že tomu mohl zabránit. Pak navíc prohlásil, že to udělal proto, aby si něco dokázal,“ zuřil Hamilton v rozhovoru pro Sky Sports. Nekompromisní a závažné obvinění!

„Nemusíte poslouchat jenom mě. Klidně se na to zeptejte také Tota Wolffa či Paddyho Lowea. Ani oni z toho nemají zrovna radost,“ vybízel novináře Hamilton.

„Prostě tam přišel a řekl, že mi chtěl dát najevo, abych si s ním nezahrával. Že mohl uhnout, ale nechtěl. Víte co, když jste na trati, musíte ostatním věřit a spoléhat se, že mají hlavy v pořádku a nedělají naschvály. Jenže po tomhle setkání už vážně nevím, jak mám přistupovat k další Velké ceně,“ kroutil hlavou Hamilton.

Sám Rosberg se k tomu nevyjádřil, a tak zůstalo jen jeho prohlášení, že je sice z toho smutný, ale že se sám necítí jako zloduch. A tak všichni jen koukali, co to z Hamiltona padá a vracela se jim slova Davida Coultharda, který řekl: „Oceňuji Hamiltona, že se nebojí říct všechno na rovinu.“

„Doteď jsme byli v těsných soubojích kolo na kolo dobří. Myslím, že jsem někoho slyšet říkat, že je nevyhnutelné, že se jednoho dne srazíme, ale neřekl bych, že tohle byl ten nevyhnutelný moment,“ pokračoval Hamilton.

„Můžete se jít zeptat Fernanda (Alonsa) a všech jezdců, když je vedle vás jiný vůz o méně než polovinu délky a vy jste na vnitřku, je to vaše stopa. Není vaším úkolem uhnout z cesty a nechat tam extra místo. Ani to nebyla zatáčka, kde by byla zeď nebo něco,“ dodal.

Jeho slova vzápětí potvrdili i funkcionáři a od té chvíle nebylo sporu. Jestli byli doteď Hamilton s Rosbergem známými od motokár a sousedi z Monte Carla, teď se jejich boj stal otevřenou válkou. A podle expertů si za to může i sám Mercedes, který je nedokázal ukočírovat.

„Management Mercedesu je slabý. Jsou to současné jedničky, takže by to měli mít pod kontrolou. Vzít si jezdce a říct jim, co je dobře, co špatně a že nesmí útočit v prvních dvou kolech. Těch pětadvacet bodů, které ztratili, jde na jejich vrub, že špatně vedli tým,“ vzkázal třeba Eddie Jordan.  

V neděli ale v Mercedesu ztratili mnohem víc než body…

Témata:  sport, formule, mercedes
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud