Výročí Sennovy tragédie! Schumacher ho předjel, pak pro něj plakal | iSport.cz
1. května 2014 • 12:30

Výročí Sennovy tragédie! Schumacher ho předjel, pak pro něj plakal

Autor: ,
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od tragické nehody Ayrtona Senny uběhlo už 20 let. Přesto je pro řadu fanoušků formule 1 tato událost stále živá. Vzpomínky na osudnou nehodu na okruhu v italské Imole, která stála brazilského jezdce život, si neustále připomínají.Brazilský pilot formule 1 Ayrton Senna byl už za svého života legendou, kterou obdivovaly miliony lidí po celém světě. Jeho souboje s Alainem Prostem patřily k vrcholným okamžikům automobilových závodů 80. a počátku 90. let.

Ještě dnes, 20 let po tragické smrti na okruhu v Imole, je Senna mnohými odborníky i fanoušky považován za nejlepšího závodníka všech dob. A to mezitím svět formule 1 poznal dominanci Michaela Schumachera.

Byl to právě Schumacher, kdo ve svém benettonu osudnou neděli 1. května 1994 Sennův williams na okruhu v Imole nelítostně stíhal. Pak přišlo sedmé kolo a nezáludná levotočivá zatáčka Tamburello, do které Brazilec vjel rychlostí 310 km/h.

Když se jezdci dozvěděli, že je Ayrton Senna v kritickém stavu, neubránili se slzám. Včetně Michaela Schumachera (vpravo).
Když se jezdci dozvěděli, že je Ayrton Senna v kritickém stavu, neubránili se slzám. Včetně Michaela Schumachera (vpravo).

Lehký smyk, který na studených pneumatikách dostal, ale nedokázal kvůli náhle prasklé tyči řízení vyrovnat a přes usilovné brzdění narazil ve víc než dvousetkilometrové rychlosti do betonové zdi. V té chvíli šel až symbolicky do vedení Schumacher.

Po závodu zachytili německého jezdce fotografové ve chvíli, kdy se dozvěděl o tom, že Senna je v kritickém stavu. Schumacher se neubránil slzám. Dnes lidé s napětím sledují Schumacherův boj o život poté, co na konci minulého roku upadnul na lyžích. Zatím se přes optimistické náznaky neprobudil z kómatu...

VIDEO | Záznam tragické Sennovy nehody

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud