1. května 2014 • 12:30

Výročí Sennovy tragédie! Schumacher ho předjel, pak pro něj plakal

Autor: ,
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od tragické nehody Ayrtona Senny uběhlo už 20 let. Přesto je pro řadu fanoušků formule 1 tato událost stále živá. Vzpomínky na osudnou nehodu na okruhu v italské Imole, která stála brazilského jezdce život, si neustále připomínají.Brazilský pilot formule 1 Ayrton Senna byl už za svého života legendou, kterou obdivovaly miliony lidí po celém světě. Jeho souboje s Alainem Prostem patřily k vrcholným okamžikům automobilových závodů 80. a počátku 90. let.

Ještě dnes, 20 let po tragické smrti na okruhu v Imole, je Senna mnohými odborníky i fanoušky považován za nejlepšího závodníka všech dob. A to mezitím svět formule 1 poznal dominanci Michaela Schumachera.

Byl to právě Schumacher, kdo ve svém benettonu osudnou neděli 1. května 1994 Sennův williams na okruhu v Imole nelítostně stíhal. Pak přišlo sedmé kolo a nezáludná levotočivá zatáčka Tamburello, do které Brazilec vjel rychlostí 310 km/h.

Když se jezdci dozvěděli, že je Ayrton Senna v kritickém stavu, neubránili se slzám. Včetně Michaela Schumachera (vpravo).
Když se jezdci dozvěděli, že je Ayrton Senna v kritickém stavu, neubránili se slzám. Včetně Michaela Schumachera (vpravo).

Lehký smyk, který na studených pneumatikách dostal, ale nedokázal kvůli náhle prasklé tyči řízení vyrovnat a přes usilovné brzdění narazil ve víc než dvousetkilometrové rychlosti do betonové zdi. V té chvíli šel až symbolicky do vedení Schumacher.

Po závodu zachytili německého jezdce fotografové ve chvíli, kdy se dozvěděl o tom, že Senna je v kritickém stavu. Schumacher se neubránil slzám. Dnes lidé s napětím sledují Schumacherův boj o život poté, co na konci minulého roku upadnul na lyžích. Zatím se přes optimistické náznaky neprobudil z kómatu...

VIDEO | Záznam tragické Sennovy nehody

 

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze