Trapas v Číně! Pořadatelé si spletli počet kol, závod ukončili dříve | iSport.cz
20. dubna 2014 • 23:15

Trapas v Číně! Pořadatelé si spletli počet kol, závod ukončili dříve

Autor:
V Číně se pořadatelé moc nevyznamenali, Hamiltona odmávli o kolo dříve
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle se opravdu jen tak nevidí. Velká cena formule 1 v Číně přinesla hodně paradoxní situaci, o které se bude ještě dlouho mluvit. Vítěz závodu Lewis Hamilton totiž viděl cílový praporek už na konci 55. kola, závod jich měl ovšem naplánován 56.



"Tomu jsem vůbec nerozuměl. Bylo to podivné. Nevěřil jsem svým očím, říkal jsem si: Vidím opravdu dobře?" vyprávěl o paradoxní situaci britský pilot.

Fanoušci tak mohou najít v oficiálních výsledcích hned dva záznamy. Z jednoho se dozví pořadí po průjezdu 54. kolem, druhý pak po oficiálním konci, tedy 56 kolech.

Důvod je jednoduchý. Pravidla formule 1 mluví o tom, že pokud je závod z jakéhokoliv důvodu ukončen předčasně, platí výsledky o kolo předtím, než byl závod zastaven. A Hamilton byl odmávnut těsně předtím, než projel 55. kolem. Za jeho finální okruh tak bylo stanoveno kolo 54.

"Když jsem viděl šachovnicový praporek, všimnul jsem si, že nikdo není na naší boxové zídce tak, jako obvykle. Do vysílačky jsem se zeptal, co mám dělat a bylo mi řečeno, abych jel dál, tak jsem pokračoval," říká Hamilton.

Štěstím pro zmatené pořadatele je to, že problémy nijak neovlivnili konečné výsledky. Jezdci z první desítky si totiž posledních patnáct kol závodu drželi své pořadí.



 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud