20. dubna 2014 • 23:15

Trapas v Číně! Pořadatelé si spletli počet kol, závod ukončili dříve

Autor:
V Číně se pořadatelé moc nevyznamenali, Hamiltona odmávli o kolo dříve
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle se opravdu jen tak nevidí. Velká cena formule 1 v Číně přinesla hodně paradoxní situaci, o které se bude ještě dlouho mluvit. Vítěz závodu Lewis Hamilton totiž viděl cílový praporek už na konci 55. kola, závod jich měl ovšem naplánován 56."Tomu jsem vůbec nerozuměl. Bylo to podivné. Nevěřil jsem svým očím, říkal jsem si: Vidím opravdu dobře?" vyprávěl o paradoxní situaci britský pilot.

Fanoušci tak mohou najít v oficiálních výsledcích hned dva záznamy. Z jednoho se dozví pořadí po průjezdu 54. kolem, druhý pak po oficiálním konci, tedy 56 kolech.

Důvod je jednoduchý. Pravidla formule 1 mluví o tom, že pokud je závod z jakéhokoliv důvodu ukončen předčasně, platí výsledky o kolo předtím, než byl závod zastaven. A Hamilton byl odmávnut těsně předtím, než projel 55. kolem. Za jeho finální okruh tak bylo stanoveno kolo 54.

"Když jsem viděl šachovnicový praporek, všimnul jsem si, že nikdo není na naší boxové zídce tak, jako obvykle. Do vysílačky jsem se zeptal, co mám dělat a bylo mi řečeno, abych jel dál, tak jsem pokračoval," říká Hamilton.

Štěstím pro zmatené pořadatele je to, že problémy nijak neovlivnili konečné výsledky. Jezdci z první desítky si totiž posledních patnáct kol závodu drželi své pořadí. 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze