Räikkönen letos skončil, podrobí se operaci zad | iSport.cz
10. listopadu 2013 • 10:46

Räikkönen letos skončil, podrobí se operaci zad

Autor:
Kimmy Räikkönen
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle finských médií letos Kimi Räikkönen už k žádné ze zbývajících dvou velkých cen nenastoupí. Ve čtvrtek se v rakouském Salcburku podrobí operaci zad. Silnými bolestmi trpí od GP Singapuru a lékaři mu nedoporučují další odklad zákroku. Tím pro pilota Lotusu předčasně skončila sezóna.Pro Kimiho Räikkönena předčasně skončila letošní sezóna. Jak uvedla finská média na základě sdělení Räikkönenova manažera Stevea Robertsona, jezdec Lotusu trpí silnými bolestmi zad, které vyžadují neodkladnou operaci. 

Steve Robertson v rozhovoru pro ´Turun Sanomat´ uvedl, že Räikkönen nastoupí příští týden ve čtvrtek do nemocnice v rakouském Salcburku, kde mu lékaři provedou operaci zad. Po ní zůstane finský pilot minimálně čtyři týdny v klidu. 

„Je samozřejmě smutné, ukončit tímto způsobem spolupráci s Lotusem poté, co jsme po Kimiho návratu do formule 1 společně prožili dvě úspěšné sezóny,“ poznamenal Steve Robertson. „Kimi by však další zatížení nevydržel. Bylo nezbytné tento problém řešit okamžitě, aby byl v pořádku na začátku sezóny 2014 a mohl ji zahájit v plné síle.“ 

Kimi Räikkönen si stěžoval na potíže se zády několikrát v průběhu šampionátu. Při GP Singapuru se problém vyhrotil natolik, že zvažoval, zda vůbec nastoupí do závodu. Bolest ale překonal pomocí léků a velkou cenu nakonec absolvoval. Vše se vrátilo při GP Abu Dhabi, ani tady se neobešel bez tišících prostředků, aby se vůbec vyspal. 

„V ideálním případě by bylo hezké, kdybychom mohli zakončit sezónu v obou zbývajících velkých cenách společně s Lotusem,“ řekl Steve Robertson v dalším rozhovoru pro britský ´Autosport´. „Protože však má Kimi velké bolesti, není to možné.“ 

Kdo Kimiho Räikkönena v GP USA a v GP Brazílie nahradí, zatím zůstává otevřené. Nejpravděpodobnější je ale nasazení rezervního pilota Lotusu Davide Valsecchiho.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud