Ivo Pospíšil
1. listopadu 2013 • 13:20

VIDEO: Divoký Red Bull! Coulthard s ním smykoval 200 metrů nad zemí

Bývalý jezdec stáje Red Bull David Coulthard předvedl kaskadérský kousek
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když to udělal Sebastian Vettel v cíli GP Indie, aby oslavil svůj čtvrtý titul v kariéře, jeho tým za to dostal pokutu 25 000 eur. Neuběhl ani týden a Red Bull přichystal stejnou show znovu. Gumování a točení s monopostem F1 dokola. Tentokrát však ne na trati, ale rovnou na heliportu nejluxusnějšího hotelu světa Burdž al-Arab v SAE. Dvě stě metrů nad zemí! V hlavní roli David Coulthard.O titulu je rozhodnuto. A po další dominantní sezoně Sebastiana Vettela se o víkendu v Abú Dhabí pojede o prodloužení jeho série šesti vítězství v řadě a o příčky za ním. Jenže ještě před závodem tým Red Bull přichystal parádní „předkrm.“

A to když bývalého pilota Davida Coultharda posadil do své formule na heliportu jednoho z nejluxusnějších hotelů světa Burdž al-Arab a nechal ho tam zasmykovat.

Nebezpečný kousek! Vždyť heliport byl široký jen 24 metrů a navíc 200 metrů nad zemí. Navíc Coulthard se s tím rozhodně nepáral, okolí se zahalilo do dýmu ze spálených pneumatik.

VIDEO | Úžasný kousek Davida Coultharda:

„Bylo mi jasné, že to bude zábava. Když mi to Red Bull nabídl, řekl jsem si: Proč to nezkusit? Rád jsem u toho, když se posouvají hranice. Díky tomu vznikly fantastické záběry v parádním městě a já jsem opravdu rád, že jsem se toho mohl zúčastnit,“ přiznal Coulthard.

Podobný kousek udělal už před pár dny Sebastian Vettel v cíli GP Indie, kde bouřlivě oslavoval čtvrtý titul mistra světa v řadě. Na diváky to udělalo dojem, na komisaře ale už ne a udělili jeho týmu pokutu 25 000 eur.

„To, co udělal Sebastian, bylo bujaré, ale získal čtvrtý titul, tak se to rozhodl jen oslavit. Porušil určitá nařízení, ale z pohledu týmu se zachoval správně. Bylo to dobré pro sport a je škoda, že to bylo potrestáno. Chápu, že stewardi před sebou mají pravidla, ale někdy by měl převážit zdravý rozum,“ divil se i šéf týmu Christian Horner.

Co se ale týče kousku na Burdž al-Arab, není to poprvé, co impozantní hotel sloužil sportovním kouskům. Před osmi lety si tu například zapinkali tenisté Roger Federer s Andrem Agassim a minulý rok tu zase odpaloval míčky do pouště Tiger Woods.

VIDEO | Tenisový duel Rogera Federera a Andre Agassiho

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze