VIDEO: Divoký Red Bull! Coulthard s ním smykoval 200 metrů nad zemí | iSport.cz
Ivo Pospíšil
1. listopadu 2013 • 13:20

VIDEO: Divoký Red Bull! Coulthard s ním smykoval 200 metrů nad zemí

Bývalý jezdec stáje Red Bull David Coulthard předvedl kaskadérský kousek
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když to udělal Sebastian Vettel v cíli GP Indie, aby oslavil svůj čtvrtý titul v kariéře, jeho tým za to dostal pokutu 25 000 eur. Neuběhl ani týden a Red Bull přichystal stejnou show znovu. Gumování a točení s monopostem F1 dokola. Tentokrát však ne na trati, ale rovnou na heliportu nejluxusnějšího hotelu světa Burdž al-Arab v SAE. Dvě stě metrů nad zemí! V hlavní roli David Coulthard.O titulu je rozhodnuto. A po další dominantní sezoně Sebastiana Vettela se o víkendu v Abú Dhabí pojede o prodloužení jeho série šesti vítězství v řadě a o příčky za ním. Jenže ještě před závodem tým Red Bull přichystal parádní „předkrm.“

A to když bývalého pilota Davida Coultharda posadil do své formule na heliportu jednoho z nejluxusnějších hotelů světa Burdž al-Arab a nechal ho tam zasmykovat.

Nebezpečný kousek! Vždyť heliport byl široký jen 24 metrů a navíc 200 metrů nad zemí. Navíc Coulthard se s tím rozhodně nepáral, okolí se zahalilo do dýmu ze spálených pneumatik.

VIDEO | Úžasný kousek Davida Coultharda:

„Bylo mi jasné, že to bude zábava. Když mi to Red Bull nabídl, řekl jsem si: Proč to nezkusit? Rád jsem u toho, když se posouvají hranice. Díky tomu vznikly fantastické záběry v parádním městě a já jsem opravdu rád, že jsem se toho mohl zúčastnit,“ přiznal Coulthard.

Podobný kousek udělal už před pár dny Sebastian Vettel v cíli GP Indie, kde bouřlivě oslavoval čtvrtý titul mistra světa v řadě. Na diváky to udělalo dojem, na komisaře ale už ne a udělili jeho týmu pokutu 25 000 eur.

„To, co udělal Sebastian, bylo bujaré, ale získal čtvrtý titul, tak se to rozhodl jen oslavit. Porušil určitá nařízení, ale z pohledu týmu se zachoval správně. Bylo to dobré pro sport a je škoda, že to bylo potrestáno. Chápu, že stewardi před sebou mají pravidla, ale někdy by měl převážit zdravý rozum,“ divil se i šéf týmu Christian Horner.

Co se ale týče kousku na Burdž al-Arab, není to poprvé, co impozantní hotel sloužil sportovním kouskům. Před osmi lety si tu například zapinkali tenisté Roger Federer s Andrem Agassim a minulý rok tu zase odpaloval míčky do pouště Tiger Woods.

VIDEO | Tenisový duel Rogera Federera a Andre Agassiho

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud