VIDEO: Soči chystá F1 v olympijském parku. Náklady ale rostou | iSport.cz
Ivo Pospíšil
21. října 2013 • 16:42

VIDEO: Soči chystá F1 v olympijském parku. Náklady ale rostou

TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příští rok bude pro Rusko dost nabitý. Ale velmi významný. V únoru budou v Soči hostit zimní olympijské hry a o několik měsíců později (podle předběžného kalendáře 5. 10. 2014) se v místním areálu mezi sportovišti budou prvně v historii prohánět formule 1. „Bude to zajímavý závod,“ říká i Sebastian Vettel, jenž si nedávno předběžný okruh v Soči vyzkoušel. Náklady pro GP Ruska však stále rostou.Původně plánovali, že by náklady na zorganizování GP Ruska mohly činit 142 milionů eur. Co už teď ale v Soči ví, že to bude minimálně dvojnásobné. Výdaje podle listu Vedomosti totiž vystoupaly až na 260 milionů eur! (cca 6,7 miliard korun)

„Dříve to byla jen hrubá kalkulace, která nepočítala s dalšími požadavky designera,“ uvedl i reprezentant promotéra závodu Guennadi Saienko.

Tím designerem je tradiční architekt Hermann Tilke, který už vystavěl přes pětadvacet závodních okruhů. Jím navržený Sochi International Street Circuit by měl mít šestnáct zatáček a měřit až 5,9 kilometrů.

Po Spa-Francorchamps v Belgii a britském Silverstone by tak byl třetím nejdelším v kalendáři závodů. Konat by se měl v říjnu 2014 a vedl by skrz olympijský park. Hned vedle arény pro úvodní ceremoniál nebo hokejové a rychlobruslařské haly.

„Formule 1 už byla na spoustě různých místech a Rusko je jen další možnost. Je logické, že tam bude další závod,“ přiznal i Heikki Kovalainen, kterého doplnil i Vitalij Petrov, první Rus, který v F1 (ještě nedávno) jezdil. „Všechno se rozšiřuje. Závody ve formuli 1, MotoGP, prostě všechno.“

Samotný povrch okruhu začne být pokládán až po závěrečném ceremoniálu zimních olympijských her. Trasu provizorního okruhu si přesto před pár měsíci vyzkoušeli i Sebastian Vettel s Davidem Coulthardem. Podívejte se:

Témata:  sport, formule, soči, motorismus
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud