8. září 2013 • 12:53

Trápení pokračuje, McLaren zažívá hořké padesáté výročí

Autor:
Stáj McLaren pózuje při padesátém výročí.
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhý nejúspěšnější tým historie formule 1 McLaren uspořádal v sobotu před GP Itálie na okruhu v Monze malou párty. Bohužel pro fanoušky této stáje se však tato oslava neuskutečnila na popud radosti z letošních výsledků, nýbrž při příležitosti padesátého výročí od založení britské stáje z Wokingu. Ovšem ani skutečnost, že se letos McLarenu nedaří, celou akci, na které se sešla řada osobností F1 včetně šéfů ostatních stájí, nezhatila.Letošní ročník mistrovství světa měl být pro McLaren speciální. Vždyť právě začátkem září uplynulo 50 let od chvíle, kdy v roce 1963 jezdec F1 Bruce McLaren, který se mimochodem v té době mohl chlubit i neoficiálním titulem "nejmladšího vítěze GP" (při nezapočítávání závodu Indy 500), založil tým, jenž i nadále nese jeho jméno. Další tři roky pak trvalo, než se Novozélanďan se svou mladou organizací poprvé ukázal i na startu závodu formule 1.

Od té doby tým McLaren oslavil celkem 182 vítězství, což je na vlas stejně jako jich od sezony 1966 napočítalo i Ferrari, a hlavně si připsal 12 jezdeckých titulů mistra světa a osm prvenství v Poháru konstruktérů. Sezona 2013 se však do dějin tohoto týmu určitě nezapíše - Jenson Button se zatím v průběžném hodnocení nachází na devátém místě, zatímco jeho kolega Sergio Pérez je dokonce až dvanáctý.

Šéf Martin Whitmarsh a jezdci Button s Perezem.Šéf Martin Whitmarsh a jezdci Button s Perezem.

Oslavu na počest významného jubilea zahájil šéf Martin Whitmarsh, který během svého krátkého proslovu před přípitkem nezapomněl zmínit několik hlavních milníků McLarenu. "V pondělí 2. září tomu bylo přesně 50 let od chvíle, kdy byla založena společnost Bruce McLaren Motor Racing. Od té doby jsme zažili spoustu skvělých, ale i horších okamžiků, ale na skutečnost, že se od roku 1966 v F1 vystřídalo více než 100 týmů a zbyli jsme pouze my a Ferrari, jsme opravdu pyšní."

U přípitku nechyběla kromě současných pilotů McLarenu ani bývalá garnitura jezdců britské stáje v čele s Niki Laudou či Lewisem Hamiltonem, který v roce 2008 vybojoval pro McLaren zatím poslední titul mistra světa.

"Jsem moc rád, že je zde mezi námi i šéf Ferrari Stefano Domenicali. S Ferrari jsme za ty roky absolvovali řadu nezapomenutelných soubojů a doufám, že tomu tak bude i v budoucnu," doplnil Whitmarsh ještě před tím, než předal slovo Ronu Dennisovi, spolumajiteli McLarenu a zároveň jeho předchůdci v křesle týmového šéfa. K letošním bojům se z pochopitelných důvodů příliš nevyjadřoval.

"V aktuální sezoně se spíše trápíme, ale pracujeme na tom, abychom byli v příštím ročníku stoprocentně připraveni," uvedl boss McLarenu, jehož stáji poprvé od roku 1980 reálně hrozí, že během celé sezony nezíská ani jedno pódiové umístění.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze