5. září 2013 • 18:53

Formule 1 by se za rok mohla jet po 22 letech v Mexiku

Autor: ,
Formule 1 by se měla po 22 letech jet v Mexiku
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Závody formule 1 by se v příští sezoně mohly poprvé od roku 1992 vrátit do Mexika. Hlavní město severoamerické země se dostalo do prvního návrhu kalendáře příštího ročníku mistrovství světa, kde naopak stále chybí závod v americkém New Jersey, jehož premiéra byla odložena již letos.Návrh seznamu Velkých cen mají od promotéra F1 Bernieho Ecclestonea zatím k dispozici televizní společnosti a týmy. Na konci září se o jeho definitivní podobě bude hlasovat na schůzce Světové rady Mezinárodní automobilové federace FIA.

V úvahách je zatím 21 závodů, ale nakonec se zřejmě nepojede buď v Mexiku, ruském Soči, nebo Koreji.

V tomto ročníku se totiž MS skládá z 19 Velkých cen a většina stájí zejména kvůli psychickému tlaku na mechaniky a inženýry u toho chce zůstat. Aktuální kalendář na příští rok by překonal rekord, v jednom roce se dosud jelo maximálně dvacetkrát.

Šampionát příští rok nepřivítá Indie, která se podle dřívějších informací může vrátit v roce 2015. Po jedenácti letech by se naopak měli dočkat domácího závodu fanoušci v Rakousku.

Předběžný návrh programu mistrovství světa formule 1 pro rok 2014 (některý ze závodů označených hvězdičkou bude pravděpodobně v definitivní verzi kalendáře chybět):

16. března: Austrálie,
23. března: Malajsie,¨
4. dubna: Čína,
13. dubna: Korea*,
27. dubna: Bahrajn,
11. května: Španělsko,
25. května: Monako,
8. června: Kanada,
22. června: Rakousko,
6. července: Velká Británie,
20. července: Německo,
27. července: Maďarsko,
24. srpna: Belgie,
7. září: Itálie,
21. září: Singapur,
5. října: Japonsko,
19. října: Rusko*,
26. října: Spojené arabské emiráty,
9. listopadu: Mexiko*,
16. listopadu: USA,
30. listopadu: Brazílie.

Témata:  sport, formule, mexiko
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze