Boj o prezidentské křeslo FIA začíná | iSport.cz
29. srpna 2013 • 18:49

Boj o prezidentské křeslo FIA začíná

Autor:
David Ward oznámil kandidaturu na prezidenta FIA
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na konci roku 2013 vyprší Jeanu Todtovi dosavadní mandát prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA. Po dnešku zná jméno svého prvního vyzyvatele v boji o prezidentské křeslo. Stává se jím dlouholetý spolupracovník Maxe Mosleyho, Brit David Ward.Jean Todt se dnes dozvěděl jméno svého prvního vyzyvatele v souboji o post prezidenta FIA. Volby jsou přitom plánovány na prosinec 2013. Tím, kdo se pokusí malého Francouze s bohatou minulostí v motoristickém sportu sesadit z trůnu, je Brit David Ward. 

56letý Ward je znám svými bohatými kontakty v politických kruzích a dlouhá léta pracoval po boku Todtova předchůdce Maxe Mosleyho. Byl také stratégem a poradcem bývalého opozičního vůdce labouristů Johna Smithe, který měl počátkem 90. let minulého století velkou šanci stát se britským premiérem. Proslavil se rovněž jako lobbista v Bruselu. V automobilové federaci má silnou pozici, zastával v ní významné posty. Svou kampaň zahájí v září, až se vrátí z dovolené na řeckém ostrově Kréta. 

Jean Todt se zatím k obhajobě prezidentského křesla oficiálně nevyjádřil. Počítá se ale, že se k ní přihlásí, protože v minulosti již několikrát naznačil chuť pracovat v čele automobilové federace i v dalším volebním období.

Témata:  sport, formule, sezóna 2013, fia
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud