Piloti formule 1 jsou naštvaní. Kvůli pneumatikám hrozí bojkot | iSport.cz
1. července 2013 • 10:30

Piloti formule 1 jsou naštvaní. Kvůli pneumatikám hrozí bojkot

Autor: ,
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Pořádně naštvaní jsou po víkendu piloti formule 1. Velkou cenu Velké Británie totiž výrazně ovlivnily problémy s pneumatikami. Hned čtyřem jezdcům vybuchlo levé zadní kolo a Lewise Hamiltona to dost pravděpodobně stálo vítězství. Podle Felipeho Massy závodníci dokonce uvažují o bojkotu Velké ceny Německa, která se jede už v neděli.Už tak často kritizovaný výrobce Pirelli je teď doslova pod palbou. K pilotům se opatrně přidala i Mezinárodní automobilové federace (FIA), jejíž šéf Jean Todt prohlásil, že žádá okamžité řešení. Zástupci společnosti Pirelli byli pozváni na středeční bezpečnostní schůzku a zároveň dostali příležitost uskutečnit dva mimořádné třídenní testy.

Mezi závodníky se začalo hovořit o bojkotu Velké ceny Německa, která se má konat na Nürburgringu už tuto neděli. "Jsem stoprocentně přesvědčený, že všichni jezdci budou naštvaní. Nechci říct, že k bojkotu dojde, protože nechci nadělat spoustu problémů, ale je to jedna z věcí, které bychom pro naši bezpečnost mohli udělat," prohlásil Brazilec Massa.

VIDEO | Podívejte se, jak přišel o kolo Lewis Hamilton

Schůzky na Nürburgringu se zúčastní představitelé FIA a sportovní ředitelé všech týmů. Podle Todta je i přes problémy do té doby třeba zachovat klid. "Bezpečnost jezdců je naší prioritou. Musíme to nechat zanalyzovat experty a potom nějak rozhodnout," řekl v rozhovoru s televizí Canal+.

Podobné stanovisko zaujal i šéf motorsportu Pirelli Paul Hembrey. "K situaci přistupujeme se vší vážností a v současnosti vyšetřujeme všechny pneumatiky, abychom příčinu problémů odhalili ještě před závodem v Německu. Než budeme mít zanalyzovány všechny incidenty, bohužel nemůžeme říci žádné další informace," uvedl v tiskové zprávě.

Sportovní ředitel stáje McLaren Martin Whitmarsh ale už navrhnul návrat ke spolehlivějším pneumatikám z minulého ročníku mistrovství světa. "Jestli jich mají (v Pirelli) dostatek, nepochybuji o tom, že by to byla nejbezpečnější volba," prohlásil.

Šéf seriálu F1 Bernie Ecclestone po dohodě s Todtem umožní firmě Pirelli mimořádné testování. "Mluvil jsem s Jeanem Todtem, který řekl: 'Ať testují!' A tak to uděláme. Mohou používat cokoliv chtějí, bez jakýchkoliv omezení, prostě dělat všechno dle libosti," uvedl Ecclestone pro Press Association.

Felipe Massa patřil k těm nešťastníkům, které pneumatiky Pirelli ve Velké Británii zradily
Felipe Massa patřil k těm nešťastníkům, které pneumatiky Pirelli ve Velké Británii zradily

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud