28. června 2013 • 13:29

Formuli vyměnil za stíhačku. Málem jsem omdlel, přiznal Hamilton

Autor:
Lewis Hamilton si minulý týden zpestřil přípravu na víkendovou Velkou cenu v Silverstonu setkáním s akrobatickou skupinou královského letectva Red Arrows.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot F1 Hamilton si zalétal s akrobaty ve stíhačce Britský pilot Lewis Hamilton vyměnil kokpit formule 1 za stíhačku. Mistr světa z roku 2008 si minulý týden zpestřil přípravu na víkendovou Velkou cenu v Silverstonu setkáním s akrobatickou skupinou královského letectva Red Arrows."Létali jsme asi půl hodiny. Dělali jsme různé sestavy a nejlepší zážitek přišel ve chvíli, kdy se celá formace ve velké rychlosti rozdělí. Přetížení bylo takové, že jsem málem omdlel. Co jsem ale odmítl, aby se mnou nacvičovali kousek, kdy letí přímo proti sobě. To bych asi nezvládl," napsal Hamilton na serveru BBC.

"Dokonce jsem stíhačku i chvíli pilotoval. Něco takového jsem ještě nezažil," uvedl osmadvacetiletý jezdec. "Když jsem potom z letadla vystoupil, bylo mi dost špatně. Z formule jsem sice zvyklý na velké přetížení, ale pořád jsem na zemi. Tohle bylo něco jiného, všechna krev se mi nahrnula do nohou," dodal.

Přestože létání ve stíhačce bylo pro Hamiltona velkým zážitkem, vlastní letadlo si kvůli tomu pořizovat nebude. "Radši zůstanu u pilotování modelů. Moc mi to sice nejde a dost jich rozbiju, ale ohromně mě to baví," řekl Hamilton.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze