Vettel o výletu mimo trať: Ke konci závodu jsem zkrátka byl rychlý | iSport.cz
10. června 2013 • 07:15

Vettel o výletu mimo trať: Ke konci závodu jsem zkrátka byl rychlý

Autor:
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřadující šampion Sebastian Vettel se v kanadském Montrealu radoval ze třetího triumfu v probíhající sezoně a celkově pro něj výhra na okruhu Gillese Villeneuva představovala již 29. prvenství v kariéře. Jezdec Red Bullu díky tomu opětovně rozšířil svůj náskok v průběžném hodnocení před svými pronásledovateli v hodnocení jezdců. Tím nejbližším z nich je momentálně se ztrátou 36 bodů Španěl Fernando Alonso, který GP Kanady dokončil na druhém místě.Dnes jste si dojel pro třetí vítězství v letošní sezoně a navýšil jste tak svůj náskok v šampionátu na 36 bodů. Jak hodnotíte uplynulý víkend?
Byl to opravdu skvělý závod. Nejprve bych chtěl moc poděkovat celému našemu týmu za to, jaké mi dal k dispozici výborné auto. Velmi dobře proběhl již samotný start a i poté šlo vše podle plánu. Měkké pneumatiky sice trochu odcházely, ale podobné problémy měli i ostatní. Ještě nikdy jsem zde nevyhrál a proto jsem rád, že se mi to zde konečně podařilo. Je to velmi důležité vítězství a to nejen pro mě, ale i pro Red Bull.

V Montrealu se vám tedy podařilo zvítězit poprvé, což je ve vašem případě již tak trochu ojedinělé. Co bylo dnes klíčem k úspěchu?
Už dřív jsme zde byli několikrát blízko výhře. Hlavně v roce 2011, kdy jsem o triumf přišel až v posledním kole. Dnes mi k plnému počtu bodů pomohl hlavně bezchybný vůz, který mi dnes závod hodně ulehčil. Perfektně nám vyšly i zastávky v boxech. Jediným zádrhelem byl snad poměrně hustý provoz, ale nebylo to nic vážného.

Vaše vítězství bylo sice celkem jasné, ale také jste měl několik krizových situací. Na začátku závodu jste se lehce opřel o zeď a v závěru jste se ocitl mimo dráhu. Myslíte, že bylo rozumné jet takto na hraně, když jste měl velký náskok?
Snažil jsem se jet zkrátka po celou dobu co nejrychleji. Nikdy nevíte, co se kdy může stát a tak jsem si chtěl udržovat co největší náskok. Co se toho výletu mimo trať ke konci závodu týká, tak jsem byl zkrátka jen hodně rychlý. Teoreticky bylo možné situaci zachránit a zůstat na asfaltu, ale pro jistotu jsem se rozhodl, že nebudu riskovat a projedu šikanu v klidu rovně.

Společně s vaším týmem jste nedávno kritizoval pneumatiky Pirelli. Myslíte si, že byla z vašeho pohledu kritika oprávněná? Přece jen po sedmi závodech vévodíte šampionátu a Red Bull bezpečně dominuje Poháru konstruktérů.
Naše kritika ovšem nemířila na výkonnost pneumatik Pirelli, ale na bezpečnost. Je jasné, že těm, kterým obutí vyhovuje si asi moc stěžovat nebudou, ale faktem je, že počet defektů pneumatik v posledních závodech byl hodně neobvyklý.

Patří zdejší závod mezi vaše oblíbené?
Určitě ano, tento závod mám velmi rád. Celé město zde závodem žije a je to znát i na atmosféře, která tady po celý víkend panuje. Je to dáno i tím, že okruh leží v samém sousedství města, což není úplně obvyklé. Bral jsem to však jako normální závod, rozhodně to nebylo tak, že bych se ráno vzbudil a řekl si: "Dnes musíš za každou cenu vyhrát!"

Díky tomuto vítězství jste získal dalších sedm bodů na Fernanda Alonsa a váš náskok je nyní poměrně bezpečný. Nemyslíte, že se pomalu začíná lámat chleba?
Myslím, že ne. Šampionát je totiž velmi dlouhý a moje loňská situace je toho jasným příkladem. Loni v polovině sezony jsem na tom také nebyl zrovna nejlépe, ale nakonec se vše otočilo. Stejný scénář se přitom může opakovat i letos, takže uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud