26. května 2013 • 15:21

Red Bull podal před startem GP Monaka protest proti Mercedesu

Autor:
TOP VIDEA
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
Slavii čeká boj o postup. Trpišovský podobné nervy zažil v Liberci Slavii čeká boj o postup. Trpišovský podobné nervy zažil v Liberci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tým Red Bull podal krátce před startem Velké ceny Monaka formule 1 protest proti rivalovi Mercedesu. Předmětem sporu je testování pneumatik Pirelli stájí Mercedes, ke kterému došlo před dvěma týdny po Velké ceně Španělska."Máme pocit, že tím porušili pravidla, takže proto jsme ještě před závodem protestovali. Chceme, aby v tom bylo jasno," řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Pirelli skutečně společně s Mercedesem pneumatiky testovaly, což samo o sobě porušením pravidel je. Výrobce pneumatik však tvrdí, že za určitých podmínek mu jeho smlouva umožňuje provádět soukromé testy s jednotlivými týmy.

"Je to naprosto v pořádku. Můžeme provést testování na 1000 km s jakýmkoli týmem. Kontrakt s mistrovstvím světa v rallye je úplně stejný. Už jsme to dělali s jednou stájí, takže jsme požádali jinou, aby nám pomohla zase ona," uvedl šéf oddělení motorsportu v Pirelli Paul Hembery.

Ten tvrdí, že při testování šlo o vývoj pneumatik na novou sezonu. V žádném případě tím Mercedesu nemohla vzniknout výhoda pro Monako. "Vůbec to nesouvisí s tímhle závodem. Mercedes vůbec netušil, co testuje," dodal Hambery.

Vedení seriálu F1 se zatím ke kontroverzi nevyjádřilo. Jeden ze šéfů Mercedesu Niki Lauda však tvrdí, že dostali povolení od Mezinárodní automobilové federace (FIA). "Ptali jsme se FIA na to, jestli to můžeme udělat, a řekli nám 'ano'. Takže Mercedes neudělal naprosto nic špatného," řekl trojnásobný mistr světa.

Tým Red Bull podal krátce před startem Velké ceny Monaka formule 1 protest proti rivalovi Mercedesu. Předmětem sporu je testování pneumatik Pirelli stájí Mercedes, ke kterému došlo před dvěma týdny po Velké ceně Španělska.
Tým Red Bull podal krátce před startem Velké ceny Monaka formule 1 protest proti rivalovi Mercedesu. Předmětem sporu je testování pneumatik Pirelli stájí Mercedes, ke kterému došlo před dvěma týdny po Velké ceně Španělska.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze