Ivo Pospíšil
18. dubna 2013 • 11:27

Alonso spustil další válku s Vettelem. Vyrazil si na večeři s Webberem

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Coufalův vztyčený prostředníček? Nedivím se mu, říká Jiránek LIGOVÝ INSIDER: Coufalův vztyčený prostředníček? Nedivím se mu, říká Jiránek
Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Nebezpečí vždy přijde ve chvíli, kdy se všechno zdá v pohodě,“ napsal na svůj Twitter Fernando Alonso citát japonského herce Takašiho Šimury, a pak šel na večeři s Markem Webberem. Španělský pilot opět otevírá psychologickou válku se Sebastianem Vettelem, jehož chce letos sesadit z trůnu světového šampiona F1. Další útok chystá už o víkendu v GP Bahrajnu.Jeden z Ferrari, druhý z Red Bullu. Oba rivalové bojující o titul. Přesto ti dva tráví před GP Bahrajnu čas na společné večeři. Fernando Alonso a Mark Webber totiž mají jedno společné. Bojují i proti Sebastianu Vettelovi.

„Nebezpečí vždy přijde ve chvíli, kdy se všechno zdá v pohodě,“ vepsal si dokonce zlověstně Alonso na Twitteru citát slavného japonského herce (samurajů) Takašiho Šimury a když svět oblétly snímky večeře s Webberem, mohli se jen všichni ostatní domýšlet, jak to myslel.

„Večeře s kamarádem,“ popsal fotku Alonso, a když ji shlédl i sportovní šéf Red Bullu Helmut Marko, pousmál se: „Je dobře, že ve formuli 1 existují alespoň dva kamarádi.“

Není totiž tajemství, že Webber s Vettelem už po incidentech v GP Malajsie a před GP Číny nemají optimální vztahy. A od Alonsa je to další součást psychologické války, v níž je pilot Ferrari zběhlým borcem.

Už vloni takto při boji o titul vzkázal mnohoznačně (avšak zejména cíleno na Vettela) citátem Musašiho Mijamota: „Uvažuje-li nepřítel jako hory, útoč jako moře. A uvažuje-li jako moře, útoč jako hory.“

Kdepak. Na to, že se o víkendu uskuteční teprve čtvrtý závod sezony, se od začátku bojuje pěkně tvrdě.

Jak to bude u Red Bullu dál se zatím neví.
Jak to bude u Red Bullu dál se zatím neví.

Témata:  sport, formule, alonso, vettel, webber
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze