Ivo Pospíšil
7. března 2013 • 21:21

Viva Chavez, vzkázal Maldonado. I po smrti prezidenta má podporu

Pastor Maldonado nemusí o svou pozici v F1 bát.
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vloni tím šokoval celou formuli 1. Za jeho křeslo zaplatil hlavní sponzor – venezuelská vládní ropná společnost PDVSA rekordních 882 milionů korun. A ani po smrti prezidenta Huga Cháveze se prý Pastor Maldonado nemusí o svou pozici v F1 bát. Sponzorská smlouva, která mu pomáhá v budování pevné pozice ve Williamsu, platí i nadále.Měl jeho velkou podporu. Respektive podporu vládního ropného gigantu PDVSA, který je hlavním sponzorem Pastora Maldonada ve Williamsu.

A proto se spekulovalo, zda smrt prezidenta Huga Cháveze, který v minulých dnech podlehl rakovině, neohrozí kariéru venezuelského pilota v F1.

Vedle toho, že vloni vyhrál GP Španělska, je totiž jeho silným argumentem fakt, že Maldonado díky svému sponzorovi přinese každoročně do týmu přes 800 milionů korun.

„Ať žije demokracie,“ vzkázal údajně Maldonado na Twitteru poté, co se dozvěděl o Chavezově smrti. Byl jeho blízkým přítelem.

A další jeho tweet proto zněl: „Viva Chávez. Připojuji se k hlubokému smutku všech Venezuelanů.“

Podle Williamsu se však Maldonado o svou pozici v F1 bát nemusí. Smlouva s PDVSA by totiž měla nadále platit.

„Ta smlouva je neprůstřelná a bude pokračovat i po Chávezově smrti,“ vzkázal zdroj z týmu pro Auto Motor und Sport.

Témata:  sport, formule, maldonado
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze