Ivo Pospíšil
11. prosince 2012 • 15:55

Návrat do Formule 1? Nevyjde to ani příští rok, vzkazuje Kubica

Kubica se do formule 1 zatím nevrátí
TOP VIDEA
AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Definitivně to neodepsal, přesto fakt, že jeho současný stav se lepší jen po kouskách, nepopřel. „Do F1 se v nejbližší budoucnosti nevrátím,“ uznal polský pilot Robert Kubica. Poté, co takřka před dvěma lety havaroval v rally a vážně si poranil pravou ruku, se stihl sice vrátit do automobilového speciálu, kde i vítězí, přesto si na náročnost monopostů F1 do příští sezony netroufá.Přál by si zinscenovat velký návrat. A cítí obrovskou podporu fanoušků. Jenže když má Robert Kubica odpovědět, zda bude jeho jméno hrát roli v bojích o sedačky v F1 na příští rok, posmutní:

„Doufal jsem, že bych se tam mohl brzy vrátit, ale zatím to pořád nevychází,“ uznal.

„Hlavním problém je hybnost mého loktu a zápěstí. Absolvoval jsem několik operací, ale pořád se to dostatečně nezlepšilo. Stále mám problém při pohybu pravou rukou,“ doplnil.

Tou, kterou si zle poranil při havárii 6. února 2011 při Ronde di Andora rally. Tehdy bojoval i o život a přežil jen díky včasnému zásahu lékařů. Od té doby jen pokračuje jeho rekonvalescence.

Letošního září se sice vrátil do rally speciálu, kdy vyhrál Ronde Gomitolo Di Lana, přesto je jeho návrat do F1, kde je na ruku vyvíjen větší tlak, stále daleko.

„Pokud s tou rukou budu moci hýbat jako kdysi, je tu šance, že bych se do F1 vrátil. Ale zda se to doopravdy stane, uvidíme. Každopádně je jisté, že se v blízké budoucnosti nevrátím,“ připustil.

Jeho působení nicméně týmy v F1 sledují – hlavně Ferrari nebo Lotus. Jenže s přibývajícím časem se Kubicova šance o comeback vytrácí. Už teď je mu 28 let, a do F1 nezasáhne třetí rok po sobě.

  „Když jsem se vrátil za volant, zjistil jsem, že tu rychlost pořád mám. Je tak těžké se na formuli dívat jen v televizi. Jako bych žil nudný a monotónní život,“ smutnil Kubica.

„Na druhou stranu nemůžete mít všechno, co chcete.  Jsem rád, že jsem na tom alespoň, tak jak teď. A musím dál bojovat. Zlepšuji se, ale budu potřebovat více času,“ dodal.

Tím se tak zvyšují jeho šance, že se bude v budoucnosti orientovat na rally či závody cestovních vozů.

VIDEO: Kubica zatím návrat do formule 1 nechystá

 

Témata:  sport, formule, kubica
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze