Ivo Pospíšil
29. listopadu 2012 • 18:30

Důkaz! Vettel pravidla neporušil. Mávalo se zelenou vlajkou

TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podváděl nebo ne? Svět formule 1 řeší otázku žlutých vlajek, jež měl prý pilot Red Bullu Sebastian Vettel v poslední GP Brazílie ignorovat, předjíždět, a neférově si tak pomoci k šestému místu a tedy třetímu titulu mistra světa.Zatímco Ferrari zvažuje protest, Mezinárodní automobilová federace FIA se Vettela zastává. A tvrdí, že na trati jeden z komisařů mával zelenou vlajkou. Podívejte se.

„Nebudeme k tomu činit žádné kroky,“ vzkázala FIA, když se jejich představitelů ptali, zda bude zasahovat do kontroverzní situace, která může rozhodnout o titulu v F1.

Tedy chvíli, kdy Sebastian Vettel měl údajně předjíždět v GP Brazílie Jeana Erica Vergneho pod žlutými vlajkami a porušit pravidla, aby se probojoval vpřed.

Dokázal jsem to! Německý jezdec je potřetí mistrem světaDokázal jsem to! Německý jezdec je potřetí mistrem světa

„Ten incident nebyl prověřován komisaři na místě, protože jsme neviděli důvod, proč by tak měli činit,“ řekl šéf komunikačního oddělení FIA Norman Howel.

Podobnou odpověď prý chystají i na dopis Ferrari, které chtělo objasnit pravidla.

Podle vyjádření FIA totiž Vettel pravidla neporušil! Řídil se totiž komisařem, který mával zelenou vlajkou. A to zcela mění situaci.

Nejen, že vlajky mají přednosti před signály volantu, ale i to, že tato vlajka přišla po posledním žlutém signálu na trati. Předjíždění Vettela se tak zdá být v pořádku a bez porušení pravidel.

Vettel slaví třetí titul mistra světa v kariéřeVettel slaví třetí titul mistra světa v kariéře

„Vettel neudělal nic špatného,“ řekl Sport Bildu mluvčí FIA. „Ano, na trati se objevili protichůdné vlajkové a světelné signály, ale takto se už vyšetřovalo mnoho závodů a výsledek vždy byl, že se k žádnému trestu nepřistoupilo. Vettelův titul není v ohrožení,“ doplnil.

Ferrari však svou šanci stále živí. Do zítřka může ještě podat oficiální protest.

Témata:  sport, formule, vettel
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze