17. listopadu 2012 • 14:29

F1 se vrátila do USA, úvodní jízdy v Texasu ovládl Vettel

Autor:
Na zbrusu nové dráze v texaském Austinu dominoval v pátečních trénincích úřadující šampion Sebastian Vettel
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3 Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Formule 1 právě započala novou kapitolu, když se po pětileté přestávce světový šampionát F1 vrátil na území Spojených států. Na zbrusu nové dráze v texaském Austinu dominoval v pátečních trénincích úřadující šampion Sebastian Vettel, který s přehledem ovládl obě volné jízdy. Jeho jediný konkurent v boji o mistrovský primát Fernando Alonso odstartoval předposlední letošní víkend sezony dvěma třetími místy.S nadšením a otevřeným srdcem. Přesně tak přivítali američtí diváci návrat F1 do Spojených států. Od poloviny tohoto týdne se na letiště v Austinu či v nedalekém Houstonu sjíždějí po tisících.

Atmosféra kolem F1 je znát i v samotném centru hlavního města státu Texas, kde jsou hotely a restaurace plné hostů, kteří jsou oblečeni do triček s nápisy jednotlivých týmů. Velký hlad po F1 se potvrdil i pátek, kdy se na „Okruh Amerik“ v Austinu kvůli úvodním tréninkům vydaly desetitisíce diváků.

Texaští pořadatelé se však s velkým diváckým zájmem vypořádali na jedničku, takže nenastaly žádné organizační problémy a to i přesto, že se jednalo o první zatěžkávací zkoušku okruhu.

Bez větších komplikací proběhl i samotný příjezd fanoušků k dráze. Zejména díky synchronizované spolupráci všech dopravních složek. A když se náhodou někdo z diváků dostane do nesnází, podá mu pomocnou ruku jeden z desítek ochotných dobrovolníků.

Nadstandardní podmínky zde mají ke své práci také novináři, pro které areál v Austinu nabízí jedno z nejlepších zázemí napříč všemi okruhy, kde se Velké ceny F1 konají.

Upřímnou poklonu vysekli pořadatelům i představitelé největších týmů v čele se Stefanem Domenicalim z Ferrari, Norbertem Haugem z Mercedesu či Martinem Whitmarshem z McLarenu, kteří si místní podmínky nemohou vynachválit.

Během prvního dne letošní GP USA se divákům v nejlepším světle předvedl stále ještě dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel, jenž se svým red bullem s gigantickým náskokem vyhrál jak první, tak druhý volný trénink.

Jezdci rakousko-britské stáje k jednoznačné převaze nezabránily ani technické potíže, kvůli kterým vynechal podstatnou část druhého tréninku. V kombinovaných výsledcích z obou tréninků za nejrychlejším Vettelem skončil s odstupem více než sedmi desetin na druhém místě Mark Webber, který jen těsně překonal Němcova rivala v bitvě o mistrovskou korunu Fernanda Alonsa.

Již úvodní kola tréninků ukázala, že to zde v Austinu nebudou mít jezdci rozhodně jednoduché. A to nejen kvůli tomu, že vrchní architekt F1 Herman Tilke pro ně navrhl vskutku náročnou trať, ale také kvůli extrémně kluzkému asfaltu, který ještě není dostatečně pogumován. K vidění proto bylo mnoho výletů mimo dráhu, ale žádný z těchto incidentů naštěstí neskončil nehodou.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze