6. listopadu 2012 • 16:38

První Číňan v F1? Nesmysl, brání se spekulacím o Maovi tým HRT

Autor:
Ma Quing Hua by mohl být prvním Číňanem ve formuli 1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl by prvním čínským závodníkem ve formuli 1. A od příštího roku by ho údajně do této role měla povýšit stáj HRT. Za Inda Naraina Karthikeyana! Už teď je totiž Ma Quing Hua testovacím jezdcem španělské stáje a podle čínské televize Tencent by měl být od další sezony týmovým kolegou Pedra de la Rosy. Tým HRT to nicméně popírá.Mohl by to být nejen útok za lepšími výsledky v F1, ale také na nové trhy.

A posazení čínského pilota Ma Quing Hua do závodního monopostu HRT by mohlo stát od příští sezony skutečností. Informovala o tom čínská televize Tencent.

„To není pravda,“ popřel nicméně tyto zprávy mluvčí HRT „Ta tisková konference o tom nebyla. Byl to jen hold čínských úřadů Maovi za to, co letos dokázal. Toť vše,“ dodal.

Ma zatím v této sezoně absolvoval hned tři volné tréninky, a pakliže by ho HRT povýšilo na pozici závodního pilota, nahradil by zřejmě Inda Naraina Karthikeyana.

Ten zase údajně rozmýšlí možný odchod do série IndyCar.

Ma Quing Hua nicméně není jedinou alternativou španělské stáje. V souvislosti s příští sezonou se také skloňují jména jako Jaime Alguersuari či Giedo van der Garde. 

Podívejte se, jak jezdí Ma Quing Hua:

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze