Ivo Pospíšil
5. listopadu 2012 • 10:30

VIDEO: To bylo o fous! Vettel sestřelil ceduli označující DRS

Vettel se nezastavil pře žádnou překážkou, nakonec dojel třetí
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly
Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup? Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zkomplikovat si takto cestu k titulu, to by byla kuriozita. Nejenže Sebastian Vettel doháněl při nedělní GP Abú Zabí svou ztrátu po startu z boxů, ale při jízdě za safety carem ve dvanáctém kole si i dorazil (poškodil ho už předtím) přední křídlo svého vozu. Jak? Při náhlém brzdění za Danielem Ricciardem totiž pikantně sestřelil ceduli označující zónu DRS. Nakonec dojel třetí.Šlo mu o hodně. A nikterak netajil svou nervozitu. Když měl ale Sebastian Vettel v GP Abú Zabí ukázat své reflexy, uspěl. Jinak by nedělní závod formule 1 možná nedojel.

Byl zrovna ve dvanáctém kole a ještě k tomu za zpomalovacím vozem (po předchozí nehodě Rosberga s Karthikeyanem), když při zahřívání pneumatik před ním náhle zpomalil Daniel Ricciardo. Jinak kolega ze sesterského týmu Toro Rosso.

A Vettel musel ihned reagovat. Vyjel mimo trať a paradoxně sestřelil ceduli označující DRS zónu, tedy místo, kde by díky využití aerodynamického prvku mohl jet ještě rychleji.

VIDEO: Vettel sestřelil ceduji označující DRS

„Byla to Danielova chyba. Kvůli tomu brzdění na rovince jsme se málem srazili,“ konstatoval Vettel.

A ještě tak více dorazil své přední křídlo, které poškodil už při soubojích v úvodu závodu. Musel znovu do boxů – tam, odkud odstartoval kvůli tomu, že mu nebyla pro nedostatek paliva uznána jeho sobotní kvalifikace.

„Kdo ví, jak by vše dopadlo, kdybych nemusel všechny tyto věci řešit,“ pousmál se po závodě.

I tak pro něj ale hodně věcí dobře dopadlo. GP Abú Zabí dokončil jako třetí, čímž dovolil svému největšímu rivalovi v boji o titul, Fernandu Alonsovi, stáhnout náskok v čele jen na deset bodů.

A za určitých okolností by proto mohl už v příští GP USA slavit třetí mistrovský titul v řadě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze