Tak jsem tady, dej to sem. Hamilton v Indii bleskově měnil volant | iSport.cz
Ivo Pospíšil
29. října 2012 • 13:34

Tak jsem tady, dej to sem. Hamilton v Indii bleskově měnil volant

Bleskovou práci předvedli mechanici McLarenu při výměně volantu.
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vyměnil ho rychleji, než mu mechanici stačili přezout nové pneumatiky. Málokdy vídanou situaci předvedl v nedělní GP Indie vozů formule 1 britský pilot Lewis Hamilton, když při své zastávce vyměnil i volant. „Já osobně jsem to zažil poprvé,“ přiznal poté jezdec McLarenu. Blesková práce zabrala pouhé 3,3 vteřiny. A Hamilton poté dojel v závodě čtvrtý.Už se mu i stalo, že ho párkrát zahodil zlostí po havárii. Jenže místo výbuchu nervů tentokrát Lewis Hamilton předvedl se svými mechaniky precizní koncentraci a reakce.

Když během GP Indie cítil problémy při podřazování, spojil následnou výměnu pneumatik i s rychlou instalací nového volantu. Až se diváci u televizí nestačili divit.

„Výměnu volantu v průběhu závodu jsem zažil poprvé. Vyzkoušeli jsme to při testech v Barceloně, ale nikdy ne v závodě,“ přiznal Hamilton.

„Jenže já jsem měl v prvním úseku trable s řazením. Nižší rychlostní stupně jsem musel řadit pravou rukou namísto levé,“ vyprávěl.

Navíc nebylo času nazbyt, Hamilton totiž stále bojoval o pódiová umístění a nakonec dojel do cíle čtvrtý.

„Kluci to provedli fantasticky rychle, přestože byli pod ohromným tlakem. Skvělá práce!“ pochvaloval si proto Brit.

„Volant jsem uvolnil ještě před zastavením, abych ho mohl rychle odhodit. Tým mi pak nasadil nový, a já jen zařadil jedničku a odjel pryč. Celé to trvalo kolem tří sekund,“ dodal.

Přesněji řečeno 3,3 vteřiny.

Témata: 
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud