Ivo Pospíšil
9. října 2012 • 18:02

Vývojáři Mercedesu jsou na padáka, soptí bývalý pilot

Na inženýry Mercedesu se valí kritika. Monopost nemá výkon a konkurovat může prý jen Toru Rossu
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

V úvodu sezony se zdálo, že by mohli potrápit favority. Postupem času však stáj Mercedes i se svými jezdci Nicem Rosbergem a Michaelem Schumacherem spadla do průměru. A na její adresu proto létá kritika. „Ti, co postavili tento vůz, jsou na padáka,“ zlobí se i bývalý pilot Christian Danner.Ten rozdíl se ukázal v poslední GP Japonska. Michael Schumacher bojující o desáté místo a tedy poslední bod s Danielem Ricciardem z Toro Rosso.

Naháněl ho několik kol, přesto ho předjet nedokázal. „Na rovinkách bylo velmi rychlé. Víc jsme z našeho vozu vytěžit nemohli,“ omlouvala se později odcházející legenda.

Jenže právě sestupná výkonnost Mercedesu rozohnila v Německu některé experty.

„Ti, co stavěli tento vůz, jsou všichni na padáka. Budují ho devět měsíců a pak zjistí, že jsou stejně tak rychlí jako Toro Rosso,“ zlobil se například Bildu bývalý pilot Christian Danner.

Rosbergovi totiž patří sedmé místo (93 bodů) a Schumacherovi dokonce třinácté (43 bodů). Danner si proto slibuje, že v týmu nastanou změny.

Ty by měl rozpoutat zejména Niki Lauda, který nedávno do stáje přišel coby jeden z poradců.

„Moc dobře ví, proč do Mercedesu přišel. Bude se podílet na některých změnách. A myslím, že další kroky se budou týkat hlavně personálního obsazení,“ předvídá Danner.

O to více, když se do týmu chystá v příštím roce Lewis Hamilton.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze