Výhra v Monze? Miluji to tady, přiznal pilot McLarenu Hamilton | iSport.cz
9. září 2012 • 20:01

Výhra v Monze? Miluji to tady, přiznal pilot McLarenu Hamilton

Autor:
Hamilton si užívá pocity vítěze po Velké ceně Itálie
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před týdnem v Belgii skončil už před první zatáčkou poté, co se připletl do hromadné kolize. Nyní si však jezdec McLarenu Lewis Hamilton pořádně vylepšil náladu a po vítězství ve svatyni týmu Ferrari v Monze se posunul na druhou příčku v průběžném hodnocení MS. „Vítězství na tomto okruhu chutná vážně skvěle,“ nechal se na setkání s novináři slyšet britský závodník, který na lídra šampionátu Fernanda Alonsa ztrácí 37 mistrovských bodů. Toto je vaše první vítězství v Grand Prix Itálie.

Jaké jsou vaše bezprostřední pocity? Jak si užíváte triumf před zraky fanoušků Ferrari?
"Je to skutečně fantastický pocit. Místní diváci jsou snad nejlepší na světě a tentokrát to opět potvrdili. Já jsem měl dnes opravdu vynikající den a všechno nám, na rozdíl od minulého závodu ve Spa, vyšlo přesně podle plánu."
S výjimkou několika kol po vaší zastávce v boxech jste vedl po celý závod. Měl jste vůbec během závodu nějaký kritický moment?
"Ne, neměl jsem ani jeden problém. Všechno šlo velmi hladce. Měli jsme i dobrý pit stop, během kterého chlapci odvedli skvělou práci. Po celý průběh závodu jsem si nemohl na nic stěžovat. Škoda jen, že nedokončil Jenson."Dvojitému vítězství jsme byli docela blízko, takže to pro náš tým mohlo být ještě lepší. Momentálně však zatím ještě nevím, co přesně se Jensonovi přihodilo. Poté, co jste uslyšel, že váš kolega Button odstoupil kvůli technickým problémům, jste v závěru logicky zpomalil. Neobával jste se podobných potíží?
"Ani ne, zkrátka jsem pokračoval v mém tempu. Zbývalo 20 kol do konce a já měl k dobru 14 sekund, takže jsem se soustředil jenom na to, abych dojel do cíle. Poté jsem dostal informaci o tom, že Fernando předjel Felipeho a že mě trochu dojíždí. Opět jsem tedy trochu zrychlil, abych se vyrovnal jeho časům a v klidu závod dokončil."

McLaren zde v Monze po vítězstvích na Hungaroringu a ve Spa uzavřel vítězný hattrick. Vyslali jste tím do Maranella jasný vzkaz „jsme nejrychlejší“?
"To si určitě nemyslím. Řekl bych, že na tom Ferrari v porovnání s námi není o moc hůř. Jsou stále velmi rychlí. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby Fernandovi vyšla lépe sobotní kvalifikace a nestartoval až z desátého místa, byl by mým hlavním soupeřem právě on. To je také důvod k tomu, abychom i nadále zůstávali ostražití a pokračovali v nastoleném tempu."

Do závodu jste nastoupil s přilbou, na které byla vyobrazena italská vlajka. Mělo to nějaký bližší význam?
"Italskou vlajku jsem na mé helmě měl proto, že to mám tady zkrátka velmi rád. Dal jsem ji tam také jako symbol respektu, který k této zemi cítím. Do Itálie jezdím již od mých třinácti let a pokaždé, když jsem tady, tak si to hodně užívám. Ať už se jedná o místní atmosféru, o lidi, nebo třeba o jídlo. Po vítězství na zdejším okruhu, který má strašně dlouhou tradici, jsem vždycky hodně toužil. V minulosti se mi zde moc nedařilo, tak jsem rád, že se mi to konečně podařilo a snad to tak bude pokračovat i v budoucnu."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud