13. května 2012 • 19:07

VIDEO: Místo oslav boj o život! Stáj Williams zachvátil hororový požár

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3 Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak toto nebyl ideální konec ideálního víkendu. Místo oslav senzačního vítězství Pastora Maldonada v GP Španělska formule 1 se jen pár hodin po závodě mechanici Williamsu báli o své životy. V jejich zázemí totiž propukl obrovský požár, jehož příčinou byl nejspíše KERS. Dva lidé z týmu byli s popáleninami transportováni do nemocnice.Vypadalo to na jejich víkend. První vítězství po osmi letech, oslavy sedmdesátin Franka Williamse... jenže místo toho byl závěr víkendu v GP Španělska pro tým Williams noční můrou.

Hodinu a půl poté, co se mechanici balili po vítězství svého závodníka Pastora Maldonada, otřásla jejich zázemím mohutná exploze. A začal se šířit oheň, který následně ohrožoval i blízké týmy Force India, Caterham, HRT nebo Toro Rosso.

Dva lidé byli následně s popáleninami převezeni do nemocnice, několik dalších jim bylo na místě ošetřeno místními doktory.

„Tým Caterham potvrzuje, že oheň vypukl v garáži týmu Williams. Všichni naši zaměstnanci byli už spočítáni a čtyři byli převezeni k doktorům na vyšetření. Jeden s vážným zraněním ruky, tři s dýchacími problémy,“ uvádí se ve stanovisku týmu Caterham.

„Díky za podporu našemu týmovému kolegovi, který statečně unikl plamenům. Nyní je na kontrole ve zdravotnickém centru,“ přidal se na Twitteru i tým Force India.

Na vině požáru byl zřejmě KERS ve stáji Williams. Společně s vybavením utrpěl při požáru i vůz Bruna Senny. Vítězný monopost Pastora Maldonada byl v tu chvíli pod stupni vítězů.

Sennův monopost lehl ve stáji Williams popelem
Sennův monopost lehl ve stáji Williams popelem

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze