VIDEO: "Okurka" Karthikeyan odpravil mistry Buttona i Vettela | iSport.cz
26. března 2012 • 09:30

VIDEO: "Okurka" Karthikeyan odpravil mistry Buttona i Vettela

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl problémy se vůbec kvalifikovat. Patřil k nejpomalejším vozům a ve Velké ceně Malajsie formule 1 skončil až na dvaadvacátém místě. Přesto se Ind Narain Karthikeyan z HRT stal klíčovou postavou: po kolizích vyřadil ze hry poslední dva mistry světa Sebastiana Vettela a Jensona Buttona. A naštvaný Němec ho dokonce označil za „okurku v cestě“.Jeden u něj přerazil spoiler, druhý zase rozsekal pneumatiky na hadry. Indický závodník Narain Karthikeyan se stal katem favoritů letošní sezony Jensona Buttona a Sebastiana Vettela. V bláznivé GP Malajsie rozprášil naděje oběma z nich.

„Tak jako ve skutečném životě. Občas přejedete pár okurek na silnici,“ rozčiloval se Sebastian Vettel, kterému Karthikeyanovo HRT po předjížděcím manévru rozřízlo pneumatiku. „Už byl mimo. Z mého pohledu už bylo po všem.“

Když prý mluvil s reportéry BBC, padala na adresu indického pilota i slova jako okurka a idiot. Zlobil se, po kolizi s ním přišel Vettel o šanci na body.

Podívejte se na kolizi Kartekeyana s Jensonem Buttonem:

Boj o dobré umístění ale Karthikeyan zhatil i Buttonovi. I když britský jezdec McLarenu, který o něj urazil v šestnáctém kole spoiler, viděl chybu zejména v sobě.

„Byla to moje chyba. Snažil jsem se udržet pneumatiky v dobré teplotě a ve smyku do něj narazil. Holt blbý závod, ale občas si je musíte vybrat,“ uznal Button.

Kolize Kartekeyana se Sebastianem Vettelem:

A Karthikeyan? Oběma se po závodě omlouval. „Omlouvám se Jensonovi, nevěděl jsem, že tam bude chtít předjíždět. A co se týká Vettela, nechal jsem tam hodně místa, protože jsem viděl modré vlajky. Jel jsem po bílé čáře, ale ta byla ještě vlhká, a jak jsem byl na suchých pneumatikách, trochu mi to podklouzlo a najel jsem tam, kde zrovna byl on. Nemohl jsem s tím nic dělat,“ hájil se.

„Občas se stává, že někteří rychlí jezdci, kteří jsou o kolo napřed, vám tam udělají myšku,“ dodal.

Karthikeyan byl nakonec kvůli incidentu s Vettelem po závodě penalizován a spadl na dvaadvacáté místo za Pedra de la Rosu.

Závodníci se museli vypořádat se silným deštěm
Závodníci se museli vypořádat se silným deštěm

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud