26. března 2012 • 09:30

VIDEO: "Okurka" Karthikeyan odpravil mistry Buttona i Vettela

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl problémy se vůbec kvalifikovat. Patřil k nejpomalejším vozům a ve Velké ceně Malajsie formule 1 skončil až na dvaadvacátém místě. Přesto se Ind Narain Karthikeyan z HRT stal klíčovou postavou: po kolizích vyřadil ze hry poslední dva mistry světa Sebastiana Vettela a Jensona Buttona. A naštvaný Němec ho dokonce označil za „okurku v cestě“.Jeden u něj přerazil spoiler, druhý zase rozsekal pneumatiky na hadry. Indický závodník Narain Karthikeyan se stal katem favoritů letošní sezony Jensona Buttona a Sebastiana Vettela. V bláznivé GP Malajsie rozprášil naděje oběma z nich.

„Tak jako ve skutečném životě. Občas přejedete pár okurek na silnici,“ rozčiloval se Sebastian Vettel, kterému Karthikeyanovo HRT po předjížděcím manévru rozřízlo pneumatiku. „Už byl mimo. Z mého pohledu už bylo po všem.“

Když prý mluvil s reportéry BBC, padala na adresu indického pilota i slova jako okurka a idiot. Zlobil se, po kolizi s ním přišel Vettel o šanci na body.

Podívejte se na kolizi Kartekeyana s Jensonem Buttonem:

Boj o dobré umístění ale Karthikeyan zhatil i Buttonovi. I když britský jezdec McLarenu, který o něj urazil v šestnáctém kole spoiler, viděl chybu zejména v sobě.

„Byla to moje chyba. Snažil jsem se udržet pneumatiky v dobré teplotě a ve smyku do něj narazil. Holt blbý závod, ale občas si je musíte vybrat,“ uznal Button.

Kolize Kartekeyana se Sebastianem Vettelem:

A Karthikeyan? Oběma se po závodě omlouval. „Omlouvám se Jensonovi, nevěděl jsem, že tam bude chtít předjíždět. A co se týká Vettela, nechal jsem tam hodně místa, protože jsem viděl modré vlajky. Jel jsem po bílé čáře, ale ta byla ještě vlhká, a jak jsem byl na suchých pneumatikách, trochu mi to podklouzlo a najel jsem tam, kde zrovna byl on. Nemohl jsem s tím nic dělat,“ hájil se.

„Občas se stává, že někteří rychlí jezdci, kteří jsou o kolo napřed, vám tam udělají myšku,“ dodal.

Karthikeyan byl nakonec kvůli incidentu s Vettelem po závodě penalizován a spadl na dvaadvacáté místo za Pedra de la Rosu.

Závodníci se museli vypořádat se silným deštěm
Závodníci se museli vypořádat se silným deštěm

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze