Felipe Massa (vlevo) a jeho veliký rival Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Střetli se letos už pošesté, přesto se nad tím nyní zhrozil i herec Rowan Atkinson alias Mr. Bean. I ten sledoval v boxech další díl nevraživosti mezi Lewisem Hamiltonem a Felipem Massou. Oba rivalové si tentokrát vyřizovali účty v premiérovém závodě F1 v Indii, kdy do sebe narazili ve 24. kole. „Najel do mě,“ hájil se v cíli sedmý Hamilton. To Massa GP Indie nedokončil.V sezoně se jim moc nedaří. Lewis Hamilton a Felipe Massa však zvládají stoprocentně jednu věc – neustále krmí tradiční rivalitu mezi McLarenem a Ferrari.

Čím? Zejména vzájemnými ostrými souboji, které se už stávají koloritem letošního ročníku. Po posledních incidentech v Singapuru či Japonsku se včera „sestřelili“ i v GP Indie.

Kdo za to mohl tentokrát? Potrestán byl jen Felipe Massa, který při manévru ve čtyřiadvacátém kole údajně zavřel svému rivalovi z McLarenu trať. A ten pak do něj narazil.

„Je to tak. Pokusil jsem se ho jen předjet, ale on mi tam nedal žádné místo a já už se neměl kam vyhnout,“ pokrčil rameny Hamilton, jež nakonec dojel sedmý.

A za pravdu mu dalo i ředitelství závodu, které Massu penalizovalo průjezdem boxy. Tím však brazilského jezdce ještě více vytočili.

„To už ho mám automaticky pouštět před sebe? Tento verdikt opravdu nechápu, “ zlobil se brazilský pilot. „Věděl jsem, že Lewis je vedle mě, proto jsem zabrzdil o něco později než on. Byl jsem před ním a neviděl jsem ho, tudíž jsem měl i právo volby,“ objasňoval zase svůj pohled Massa.

Pilot Ferrari nakonec závod nedokončil, neboť později ve zbrklosti najel na vyvýšený obrubník a urval si levé přední kolo. „Incident s Lewisem mi opět narušil nadějně rozjetý závod. Po tom nárazu jsem měl poškozený vůz a nemohl jet naplno,“ doplnil pilot z Ferrari. Na vyvýšený obrubník si paradoxně před závodem stěžoval, kvůli němu totiž havaroval i v předchozí kvalifikaci.

Vzájemná nevraživost mezi Hamiltonem a Massou je vidět i v boxech. Pryč jsou časy, kdy si oba jezdci před třemi lety podali ruce v přímém boji o titul.

Tehdy vyhrál Hamilton, který v Brazílii vyrval Massovi trofej v posledních zatáčkách… „Nevím, co k našemu vztahu říci. Ještě před startem jsme spolu vedle sebe drželi minutu ticha ze Marka Simoncelliho,“ přiznával Hamilton. „Dlouho, opravdu dlouho se mnou nemluvil, takže jsem mu pak jen dal ruku kolem ramen a popřál mu hodně štěstí,“ objasňoval britský pilot.

Že by se ale nějak výrazně snažil o smíření, Massa popírá. „Nesnažil se, nedělal vůbec nic. A v době, když jsem s ním chtěl mluvit, kolem mě jen procházel s hlavou dolů a dělal jakoby nic,“ dodal Massa, jehož budoucnost ve Ferrari je po této nevydařené sezoně nejasná.

„Co já vím, tak zatím vždycky narážel on do mě,“ pousmál se trpce Brazilec „Já proti Hamiltonovi fakt nic nemám. A pokud se bavíme o této srážce, udělal bych vždycky to samé, ať by za mnou byl kdokoliv. Lewis, Nelewis. Tečka.“

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze