31. července 2011 • 21:38

"Táborák" během Velké ceny Maďarska. Heidfeld vyskakoval z plamenů!

Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě

VIDEO - Maďarský okruh Hungaroring sice zkrápěly dešťové kapky, ale německému pilotu formule 1 Nicku Heidfeldovi (34) bylo pořádné vedro. Během včerejší Velké ceny Maďarska se jeho auto totiž proměnilo v jedoucí pochodeň a on se musel hodně ohánět, aby se z plamenů dostal včas. Stihl to a mohl tak přihlížet tomu, jak si ve svém dvoustém závodě kariéry dojíždí pro vítězství Brit Jenson Button s mclarenem.

Bylo to pěkné drama! Heidfeld si zajel ve 25. kole vyměnit pneumatiky. Vše se zdálo v pořádku, ale při výjezdu od mechaniků se od výfuku jeho formule začal valit tmavý kouř a bylo zle!

Vůz stáje Renault ihned vzplanul a oheň se z levého boku rychle šířil. Německý pilot po pár metrech zastavil na konci cílové rovinky, rychle vyskočil z dýmem zavaleného kokpitu a utíkal pryč.

U hořící formule byli hned záchranáři, kteří se snažili oheň uhasit. Vůz v jednu chvíli i lehce explodoval a jeho úlomky trefi ly jednoho z hasičů do nohy, který pak musel odkulhat do bezpečí.

Na jindy nudném maďarském okruhu to ale nebylo jediné pozdvižení dne. Tentokrát bavily i samotné závody. Na mokré trati bojovali o prvenství borci McLarenu – Button s Hamiltonem.

Chvilkami to byla pěkně tvrdá bitva! „Vždycky je zábava s Lewisem závodit. Myslím, že jsme oba féroví a k žádnému kontaktu mezi námi nedošlo,“ popsal Button dění na trati.

Jenže Hamilton udělal taktickou chybu s pneumatikami, přezul na nevhodnou směs a nakonec dojel až čtvrtý. Z vítězství se tak radovala týmová dvojka – Button tak oslavil jubilejní start v F1.

„Vyhrál jsem tu poprvé v kariéře a při dvoustém jubileu jsem tu za podobných podmínek vyhrál znovu. Je to skvělý pocit,“ řekl šťastný Button.

Hasiči likvidují požár na monopostu německého jezdce Nicka Heidfelda

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)