26. června 2011 • 12:09

Král nevyužil v GP2 pole position a nedojel

Autor:
Český jezdec Josef Král měl vážnou nehodu.
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Josef Král nevyužil ve Valencii pole position k bodovému zisku ve sprinterském závodě formulového seriálu GP2. Jednadvacetiletý pilot stáje Arden International po vydařeném startu vedení neudržel a později předčasně odstoupil.Královi umožnilo start z nejvýhodnější pozice sobotní osmé místo v hlavním závodě, po němž se elitní osmička jezdců řadí na start sprintu v opačném pořadí.

Své vedení po zhasnutí červených světel český jezdec také udržel, ale po kolizi soupeřů za ním musel na trať vyjet zpomalovací vůz.

Po restartu závodu Král chyboval a klesl záhy na třetí místo, ani to ale neudržel a nakonec pro něj znamenaly stop smyk a hodiny, po nichž se už na trať nevrátil.

Král tak ve Valencii rozšířil svůj zisk v seriálu o bod na 10 a je devátý. Vede s 34 body Francouz Romain Grosjean ze stáje DAMS, který po sobotním triumfu sprint také nedokončil.

První vítězství v GP2 si připsal Mexičan Esteban Guttiérez z týmu Lotus ART, který startoval jako Král z první řady.

Témata:  sport, motocykly, král
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze