Mosley zkritizoval návrat Bahrajnu do kalendáře F1 | iSport.cz
5. června 2011 • 10:58

Mosley zkritizoval návrat Bahrajnu do kalendáře F1

Autor:
Bývalý šéf FIA Max Mosley
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley ostře zkritizoval rozhodnutí zařadit Velkou cenu Bahrajnu formule 1 zpět do kalendáře mistrovství světa. Předchůdce současného šéfa Jeana Todta to označil za velkou chybu, která bude stát formuli 1 draho."Formule 1 se stává komplicem při tom, k čemu tam (v Bahrajnu) došlo. Bahrajnská vláda ji využije jako nástroj k represím," napsal Mosley v sloupku listu Daily Telegraph.

O znovuzařazení Grand Prix Bahrajnu do kalendáře se rozhodlo v pátek. Závod se pojede 30. října, původně se měl uskutečnit už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích byl odložen. Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých.

Teprve 1. června skončil v zemi více než dvouměsíční výjimečný stav, přesto ministerstvo spravedlnosti upozornilo, že úřady ani poté nezmírní tlak na protivládní skupiny. Proti pořádání závodu se nedávno vyjádřila i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

"Vláda Bahrajnu bude chtít vylepšit image země, konáním závodu chce přesvědčit svět, že ty problémy tam byly malé a dočasné," pokračoval Mosley. "To rozhodnutí je chyba, na kterou se nezapomíná, a pokud nebude napravena, přijde to formuli 1 nakonec draho," dodal.

Témata:  sport, motorismus, formule, 1, max, mosley
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud