5. června 2011 • 10:58

Mosley zkritizoval návrat Bahrajnu do kalendáře F1

Autor:
Bývalý šéf FIA Max Mosley
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley ostře zkritizoval rozhodnutí zařadit Velkou cenu Bahrajnu formule 1 zpět do kalendáře mistrovství světa. Předchůdce současného šéfa Jeana Todta to označil za velkou chybu, která bude stát formuli 1 draho."Formule 1 se stává komplicem při tom, k čemu tam (v Bahrajnu) došlo. Bahrajnská vláda ji využije jako nástroj k represím," napsal Mosley v sloupku listu Daily Telegraph.

O znovuzařazení Grand Prix Bahrajnu do kalendáře se rozhodlo v pátek. Závod se pojede 30. října, původně se měl uskutečnit už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích byl odložen. Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých.

Teprve 1. června skončil v zemi více než dvouměsíční výjimečný stav, přesto ministerstvo spravedlnosti upozornilo, že úřady ani poté nezmírní tlak na protivládní skupiny. Proti pořádání závodu se nedávno vyjádřila i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

"Vláda Bahrajnu bude chtít vylepšit image země, konáním závodu chce přesvědčit svět, že ty problémy tam byly malé a dočasné," pokračoval Mosley. "To rozhodnutí je chyba, na kterou se nezapomíná, a pokud nebude napravena, přijde to formuli 1 nakonec draho," dodal.

Témata:  sport, motorismus, formule, 1, max, mosley
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze