29. května 2011 • 22:50

Hamiltonova omluva: S rasismem jsem to přehnal

Autor:
Hamiltonova omluva: S rasismem jsem to přehnal
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře
Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu Plzeňská euforie! Limberský a spol. naskákali na Horvátha v přímém přenosu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot formule 1 Lewis Hamilton se omluvil za reakci na dva tresty, které dostal při nedělní Velké ceně Monaka. Britský jezdec v rozhovoru pro BBC totiž prohlásil, že ho traťoví komisaři potrestali kvůli tomu, že je černý.Hamilton musel dvakrát projet boxy kvůli kolizím s Felipem Massou z Ferrari a Pastorem Maldonadem z Williamsu, které zavinil. "Je to výsměch," komentoval tresty po závodě Hamilton.

"Komisaři si mě předvolali v pěti ze šesti závodů. Asi to je proto, že jsem černoch, jak říká Ali G," připomněl postavu britského komika Sachy Barona Cohena.

Když však opadly emoce, Hamilton se šel traťovým komisařům omluvit. "Chtěl jsem jim zdůraznit, že po závodech je člověk jako v transu a nemusí mluvit rozumně. A můj žert asi byl trochu mimo," uvedl šestý jezdec konečného pořadí monackého závodu. "Proto jsem za nimi šel a všechno jsme si vysvětlili," dodal.

Hamilton se také pustil do kritiky konkurenčních pilotů. "Massa mě v kvalifikaci zdržoval, ale trest jsem dostal já. V závodě do mě najel a trest jsem zase dostal já. Tihle jezdci jsou neuvěřitelní," prohlásil.

Massa je však přesvědčen, že Hamilton by měl být trestán častěji, aby se poučil pro příště. "Co udělal dneska, bylo neuvěřitelné. A nejen mně, ale i jiným pilotům," uvedl brazilský jezdec.

"Myslím, že by měl být zase potrestán. Pro jeho dobro. Měli by na něj něco vymyslet, protože jinak se nikdy nepoučí," poznamenal Massa, který podruhé za sebou závod nedojel.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze