Hamiltonova omluva: S rasismem jsem to přehnal | iSport.cz
29. května 2011 • 22:50

Hamiltonova omluva: S rasismem jsem to přehnal

Hamiltonova omluva: S rasismem jsem to přehnal
TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot formule 1 Lewis Hamilton se omluvil za reakci na dva tresty, které dostal při nedělní Velké ceně Monaka. Britský jezdec v rozhovoru pro BBC totiž prohlásil, že ho traťoví komisaři potrestali kvůli tomu, že je černý.Hamilton musel dvakrát projet boxy kvůli kolizím s Felipem Massou z Ferrari a Pastorem Maldonadem z Williamsu, které zavinil. "Je to výsměch," komentoval tresty po závodě Hamilton.

"Komisaři si mě předvolali v pěti ze šesti závodů. Asi to je proto, že jsem černoch, jak říká Ali G," připomněl postavu britského komika Sachy Barona Cohena.

Když však opadly emoce, Hamilton se šel traťovým komisařům omluvit. "Chtěl jsem jim zdůraznit, že po závodech je člověk jako v transu a nemusí mluvit rozumně. A můj žert asi byl trochu mimo," uvedl šestý jezdec konečného pořadí monackého závodu. "Proto jsem za nimi šel a všechno jsme si vysvětlili," dodal.

Hamilton se také pustil do kritiky konkurenčních pilotů. "Massa mě v kvalifikaci zdržoval, ale trest jsem dostal já. V závodě do mě najel a trest jsem zase dostal já. Tihle jezdci jsou neuvěřitelní," prohlásil.

Massa je však přesvědčen, že Hamilton by měl být trestán častěji, aby se poučil pro příště. "Co udělal dneska, bylo neuvěřitelné. A nejen mně, ale i jiným pilotům," uvedl brazilský jezdec.

"Myslím, že by měl být zase potrestán. Pro jeho dobro. Měli by na něj něco vymyslet, protože jinak se nikdy nepoučí," poznamenal Massa, který podruhé za sebou závod nedojel.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud