Magnát Murdoch uvažuje o koupi formule 1 | iSport.cz
20. dubna 2011 • 11:43

Magnát Murdoch uvažuje o koupi formule 1

Autor:
Rupert Murdoch uvažuje o koupi formule 1
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mediální magnát a miliardář Rupert Murdoch údajně vede předběžné jednání o odkoupení komerčních práv na provozování závodů formule 1. Již prý kontaktoval potencionální partnery s možností založení společnosti, která by převzala vládu nad královnou motoristických sportů.



Podle informací agentury Reuters Murdoch jednal s mexickým miliardářem Carlosem Slimem, který je sponzorem stáje Sauber, a jednou z hlavních automobilek v pelotonu formule 1. Údajně se jedná o Ferrari. Zároveň prý už kontaktoval i současného vlastníka komerčních práv na formuli 1, společnost CVC Capital Partners.

Ta odkoupila práva v roce 2006 údajně za 100 milionů eur od Bernieho Ecclestonea, který však zůstal nejmocnější postavou formule, neboť je nadále generálním ředitelem. Spolu s Mezinárodní automobilovou federací FIA má také právo veta při případné snaze od prodeji formule 1.

"Je to nesmysl. Tento sport není na prodej," řekl pro deník Telegraph osmdesátiletý Ecclestone, který měl závody formule 1 pod majetkovou kontrolou více než čtvrt století. Podle odhadů díky tomu získal jmění 3,7 miliardy dolarů.

Témata:  sport, formule, Rupert, Murdoch
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud