11. dubna 2011 • 05:00

VIDEO: Rus Petrov letěl s formulí jako Gagarin

Autor:
480p360p240p
Ruský pilot Vitalij Petrov se svým Renaultem vznesl do vzduchu
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už zítra to bude 50 let, kdy vzlétl do kosmu první člověk – Rus Gagarin. Při včerejší Velké ceně formule 1 v Malajsii jako by chtěl kosmonautovu památku uctít jeho krajan Vitalij Petrov (26).Jezdec renaultu vyjel v předposledním kole mimo trať, a když se vracel zpět, vylétl na chvíli do vzduchu a po tvrdém dopadu skončil.

Grand Prix Malajsie se proměnila v další one man show, ve kterém dominoval Sebastina Vettel z Red Bullu.

„Těžko bych mohl být v tuhle chvíli šťastnější. Pořád je před námi dlouhá cesta, ale dvě výhry ze dvou závodů jsou skvělé!“ citovala Vettela agentura AP.

Nejzajímavějším momentem na trati se tak stala letecká vložka Petrova. Ten měl velké štěstí, že se při dopadu na trať jen tak tak vyhnul tragédii.

Málem totiž sejmul za sebou jedoucího Hamiltona z McLarenu. Takhle Rus přišel jen o bod za desáté místo.

„Pneumatiky už neměly žádnou přilnavost. Proto se to stalo. Byl to blbý pocit letět s formulí vzduchem a pak si urvat volant,“ řekl Petrov, který nenavázal na parádní třetí místo z GP Austrálie.

VC Malajsie sledovaly i tyto krásky
VC Malajsie sledovaly i tyto krásky

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze