21. února 2011 • 14:23

V Bahrajnu se nepojede. Formule začne později

Autor: ,
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Start nové sezony formule 1 se odkládá! Velká cena Bahrajnu, která se měla jet 13. března, byla kvůli nepokojům v zemi zrušena a uskuteční se až na podzim. Sezonu tak odstartuje 27. března Grand Prix Austrálie.Bahrajnská Grand Prix bude na řadě jako třetí od konce, před Velkou cenou v Abu Dhábí.

Bahrajnský korunní princ Salmán bin Hamad bin Ísá Chalífa v tiskovém prohlášení uvedl, že se "země musí soustředit na naléhavé záležitosti národního zájmu a nechat pořádání závodu formule jedna na pozdější dobu".

Promotér seriálu Bernie Ecclestone už před víkendem mluvil o tom, že by si cestu do Bahrajnu na formuli rozhodně nezařizoval, týmy v pondělí zrušily testování v Bahrajnu plánované na 3. až 6. března.

Už před tím ale list Gulf News informoval, že v Bahrajnu se Velká cena neuskuteční.

Poslední kapkou prý bylo nedělní prohlášení britského ministerstva zahraničí, které nedoporučilo do Bahrajnu cestovat, pokud to není bezpodmínečně nutné.

"Bylo nám řečeno, ať ukončíme veškeré operace," řekl Gulf News funkcionář německého týmu.

"Bezpečnost našich zaměstnanců je víc než cokoliv jiného," prohlásil pak třeba šéf Mercedesu Norbert Haug.

Protivládní demonstrace v Bahrajnu trvají týden a zatím si vyžádaly šest obětí na životech. Kvůli politickému neklidu byly už zrušeny víkendové závody asijské série GP2, jichž se měl zúčastnit také český jezdec Josef Král.

Ročník F1 zahájí Velká cena Austrálie 27. března.

V Bahrajnu zuří nepokoje a umírají lidé, Grand Prix F1 se asi bude muset zrušit
V Bahrajnu zuří nepokoje a umírají lidé, Grand Prix F1 se asi bude muset zrušit

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze