11. února 2011 • 14:04

Kubica se chce k závodění vrátit ještě letos

Autor:
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polský pilot formule 1 Robert Kubica, který v neděli v Itálii havaroval při rallye a utrpěl těžká zranění, se chce ještě v letošní sezoně vrátit do mistrovství světa. Jezdec stáje Renault v rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport je také přesvědčen, že díky nehodě z něj bude lepší pilot."Musím se letos vrátit," řekl Kubica a připomněl sedm let starou zkušenost. Tehdy jel šestadvacetiletý pilot se známým jako spolujezdec v autě a při nehodě s opilým řidičem si také zlomil ruku. "Jako teď to byla pravá ruka. Ale po čtyřech dnech jsem ji necítil tak dobře jako nyní a z toho mám radost," dodal.

"Chci se vrátit silnější než dřív. Po takových nehodách se změníte. Stalo se mi to už v roce 2007 po havárii v Kanadě. Nemohl jsem závodit, ale když jsem se vrátil, byl jsem lepší," řekl Kubica. "Řízení není jen o plynu a volantu. Je to něco víc... Od roku 2007 jsem psychicky i fyzicky odolnější. A až se teď uzdravím, bude to stejné," připomněl nehodu z Velké ceny Kanady, při které zdemoloval celý monopost, ale vyvázl bez vážnějšího zranění.

V neděli při rallye Ronde di Andora už Kubica takové štěstí neměl. Ztratil pět až šest litrů krve a hrozila mu amputace ruky, lékařům se ji však při sedmihodinové operaci podařilo zachránit. Polský pilot, kterého čekají další operace zlomené nohy, ramena a lokte, bude mimo minimálně tři měsíce a podle lékařů mu může rehabilitace trvat i celý rok.

Kubica však prognózám příliš nevěří. "V roce 2003 mi taky po nehodě říkali, že nebudu rok závodit. A pak dodali, že jde minimálně o tři měsíce. Teď to bude těžší a budu také muset být opatrnější," prohlásil osmý muž minulé sezony formule 1. "Chci se vrátit co nejdřív a udělám pro to všechno, co bude v mých silách," přidal.

Havárie Roberta Kubicy
Havárie Roberta Kubicy

Pilot stáje Renault se prý zatím nerozhodl, jestli skončí s rallye. "Nevím. Tohle budu řešit až časem," prohlásil. "Rallye pro mě není jen vášeň. Je to také tvrdý trénink na formuli. Ve formuli jezdím líp, protože loni jsem jezdil hodně rallye. V sezoně s dvaceti závody je to důležité a pomohlo mi to zlepšit se v některých věcech," dodal.

Kubica také popsal, co si pamatuje z nedělní nehody. "Cítil jsem, jak jsem ztuhnul. A slyšel jsem doktory, jak říkají: Zavolejte jeho rodičům," přidal.

Témata:  sport, motorismus, formule, 1, kubica
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze