10. února 2011 • 12:52

Ferrari čelí žalobě kvůli monopostu ze strany Fordu

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Automobilka Ferrari čelí žalobě ze strany amerického konkurenta Fordu kvůli pojmenování monopostu pro novou sezonu formule jedna. Červený vůz italské stáje nese označení F150, což se podle Fordu může zaměnit s jeho malým nákladním vozem F-150.Tento automobil Ford vyrábí už od roku 1975 a patří k nejpopulárnějším na americkém trhu. Vedení Ferrari v reakci na žalobu oznámilo, že místo ztráceného názvu nového monopostu bude používat celé pojmenování, které zní Ferrari F150th Italia.

"Ferrari zneužilo ochrannou známku F-150 při pojmenování svého nového závodního auta 'F150', aby vydělalo na dobré pověsti, kterou Ford této ochranné známce vytvořil," stojí v žalobě Fordu podané u soudu v Detroitu.

Americká automobilka požaduje zákaz používání tohoto označení pro formuli Ferrari a blíže nespecifikovanou finanční kompenzaci. Její součástí by mělo být i odškodnění ve výši 100.000 dolarů za vytvoření webových stránek www.ferrarif150.com, které propagují monopost italské automobilky.

Ferrari na nich tvrdí, že jméno F150 dostala formule díky tomu, že na letošek připadá 150. výročí sjednocení Itálie. "Žalobu Fordu lze jen těžko pochopit," uvedla italská automobilka.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze