1. února 2011 • 14:03

S ní obhájí titul. Red Bull má novou formuli

Autor: ,
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Stáj Red Bull, vítěz Poháru konstruktérů a tým mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela z Německa, dnes odhalila auto pro novou sezonu. S novým vozem hodlá čelit útokům soupeřů v nadcházející sezoně, jež začne v Bahrajnu 13. března. Monopost s označením RB7, který společně s Vettelem bude stejně jako loni řídit Australan Mark Webber, má pomoci obhájit oba tituly."Bude to letos těžší a delší boj než loni," prohlásil při představení vozu Němec, který se stal v 23 letech nejmladším mistrem světa v historii formule 1.Nadcházející sezona bude dlouhá, čítá totiž poprvé 20 závodů. A tým Red Bull v ní nebude útočit na přední místa jako loni, ale naopak odrážet ataky ostatních týmů. "Motivace není problém, důležité bude soustředit se na každý závod," uvedl Vettel.

"Jsme v daleko složitější situaci než loni. To jsme 'jen' útočili na titul, ale letos to je jiný příběh. Všichni budou útočit na nás a my se budeme snažit obhájit. Jakmile uděláme jeden krok zpět, ostatní nás předběhnou," prohlásil. "Musíme i my postupovat kupředu. Rozhodně bude klíčový start do sezony," doplnil.

Nový monopost stáje Red BullNový monopost stáje Red Bull


Loňské výkony ale opravňují Red Bull k sebevědomí. "Máme dobré auto, jsem si jist, že opět budeme mezi nejlepšími," prohlásil principál stáje Christian Horner.

Designér a technický ředitel týmu Adrian Newey, který vytvořil v minulosti auta i pro mistry světa z týmů Williams a McLaren, však byl opatrnější. "Je to vždy o vyvážení výkonu a spolehlivosti vzhledem k novým technologiím," prohlásil před testy ve Valencii.

Důležité pro inženýry budou letos testy kvůli novým pneumatikám Pirelli, které nahradily dosavadního výrobce obutí Bridgestone. "Musíme se co nejrychleji naučit, jak se chovají a jak je použít. Pak můžeme využít stoprocentní sílu auta," prohlásil Newey.

Novinky ve formuli bere jako výzvu. "Na formuli je nejhezčí to, že každý má možnost přijít s něčím novým. Kvůli tomu bývám často nervózní, ale to mě také na formuli láká a vzrušuje," uvedl.

Nový monopost Red Bull s agregátem Renault má jen lehké změny oproti loňskému modelu. Má vyšší nos, nové koncepční zadní přítlačné křídlo a také vylepšený systém sběru kinetické energie KERS.

Nový monopost stáje Red Bull
Nový monopost stáje Red Bull

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze