17. ledna 2011 • 13:36

Diktátor Hugo Chávez vstupuje do formule 1

Autor: ,
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Venezuelská ropná společnost PDVSA, která spadá pod kontrolu státu a prezidenta Huga Cháveze, se stala partnerem a hlavním sponzorem britské stáje Williams. Za spolupráci údajně vyinkasuje přes miliardu korun.Konkrétní podmínky smlouvy nebyly z obchodních důvodů zveřejněny. Neoficiální informace však hovoří o pětileté sponzorské smlouvě, která by Williamsu měla vynést 56 milionů eur (asi 1,34 miliardy korun).

Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.

To britskou stáj zachránilo od snižování rozpočtu. Po loňské sezoně ji totiž opustila řada sponzorů.

Společnost PDVSA naopak finanční prostředky na sponzoring má. A hodně, neboť patří mezi největší těžařské společnosti na světě.

Podpora Venezuelců a prezidenta Huga Cháveze zároveń pomohla do Williamsu dostat jezdce Pastora Maldonada. Nováček ve formuli 1 se už v pátek představil s monopostem tisícovkám domácích fanoušků.

Maldonado se v loňském modelu projel po improvizovaném okruhu na vojenské základně v Caracasu. "Očekáváme těžkou sezonu, ale díky našemu odhodlání se dočkáme mnoha úspěchů. Tím jsem si jistý," řekl Maldonado, který loni triumfoval v seriálu GP2.

Ve stáji Williams nahradil Němce Nika Hülkenberga a jako druhý Venezuelan v historii se dostal do formule 1. Tím prvním byl v letech 1983 a 1984 Johnny Cecotto.

Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.
Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze