Diktátor Hugo Chávez vstupuje do formule 1 | iSport.cz
17. ledna 2011 • 13:36

Diktátor Hugo Chávez vstupuje do formule 1

Autor: ,
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Venezuelská ropná společnost PDVSA, která spadá pod kontrolu státu a prezidenta Huga Cháveze, se stala partnerem a hlavním sponzorem britské stáje Williams. Za spolupráci údajně vyinkasuje přes miliardu korun.Konkrétní podmínky smlouvy nebyly z obchodních důvodů zveřejněny. Neoficiální informace však hovoří o pětileté sponzorské smlouvě, která by Williamsu měla vynést 56 milionů eur (asi 1,34 miliardy korun).

Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.

To britskou stáj zachránilo od snižování rozpočtu. Po loňské sezoně ji totiž opustila řada sponzorů.

Společnost PDVSA naopak finanční prostředky na sponzoring má. A hodně, neboť patří mezi největší těžařské společnosti na světě.

Podpora Venezuelců a prezidenta Huga Cháveze zároveń pomohla do Williamsu dostat jezdce Pastora Maldonada. Nováček ve formuli 1 se už v pátek představil s monopostem tisícovkám domácích fanoušků.

Maldonado se v loňském modelu projel po improvizovaném okruhu na vojenské základně v Caracasu. "Očekáváme těžkou sezonu, ale díky našemu odhodlání se dočkáme mnoha úspěchů. Tím jsem si jistý," řekl Maldonado, který loni triumfoval v seriálu GP2.

Ve stáji Williams nahradil Němce Nika Hülkenberga a jako druhý Venezuelan v historii se dostal do formule 1. Tím prvním byl v letech 1983 a 1984 Johnny Cecotto.

Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.
Hugo Chávez se přišel podívat na jezdce Pastora Maldonada.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud