+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Formule 1 - Kvalifikace VC Itálie.kolo -  ONLINE PŘENOS -  2. září 2017   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Itálie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
S těmito podmínkami se nejlépe vypořádal Lewis Hamilton, který vybojoval 69. pole position v kariéře, čímž se osamostatnil na čele historické tabulky této statistiky. Druhý sice skončil Max Verstappen a třetí Daniel Ricciardo, ale oba red bully čeká penalizace, a tak se pořadí na startu ještě hodně promíchá. Tohle byla jedna z nejdivočejších kvalifikací za poslední dobu.
Máme za sebou hodně divokou kvalifikaci na Velkou cenu Itálie. Již před začátkem kvalifikace nad Monzou pršelo a podmínky se stále zhoršovaly. Nejvíce na to doplatil Romain Grosjean, který dostal aquaplaning, narazil do svodidel a odstavil svůj vůz vedle trati. Ředitelství závodu nechalo vyvěsit červené vlajky a vzhledem k tomu, že se počasí neumoudřilo, přerušilo kvalifikaci na další dvě a půl hodiny. Po restartu se už pokračovalo relativně bez problémů, i když vody bylo na trati stále hodně a viditelnost byla téměř nulová.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Itálie: 1. Hamilton, 2. Verstappen, 3. Ricciardo, 4. Stroll, 5. Ocon, 6. Bottas, 7. Räikkönen, 8. Vettel, 9. Massa, 10. Vandoorne, 11. Pérez, 12. Hülkenberg, 13. Alonso, 14. Kvjat, 15. Sainz, 16. Magnussen, 17. Palmer, 18. Ericsson, 19. Wehrlein, 20. Grosjean.
Konec kvalifikace.
0:00'
Chvíli to vypadalo, že kvalifikaci vyhraje Max Verstappen, ale v posledním kole jej překonal LEWIS HAMILTON, jenž vybojoval pole position. Hamilton ovládl už 69. kvalifikaci, čímž se osamostatnil na čele historické tabulky této statistiky.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:27'
Valtteri Bottas je v tuto chvíli šestý a Kimi Räikkönen sedmý. Televizní grafika už si plete i jezdce, protože ačkoliv byl v záběru Räikkönen, ukázal titulek jméno Maxe Verstappena.
2:15'
První místo by měl mít ve své moci Lewis Hamilton, ale na oficiální výsledky si budeme muset počkat až po závodě.
3:47'
Kimi Räikkönen je údajně až devátý, ale zdali je to pravda, nemůžeme v žádném případě potvrdit.
4:02'
Max Verstappen málem neudržel svůj vůz na trati v zatáčce Parabolica, ale nakonec manévr zvládl. Televizní grafika pro jistotu zmizela úplně.
5:25'
Podle televizní grafiky je nyní první Daniel Ricciardo, který měl čas minutu a třicet sedm sekund. To je ale nesmysl, protože Hamilton byl před chvílí o tři vteřiny rychlejší, tudíž by nemohl být Ricciardo první. Ať žijí zmatky!
5:57'
Lewis Hamilton zajel čas čas 1:34.660 a dostal se do čela průběžného pořadí. Daniel Ricciardo má ale rozjeté hodně dobré kolo a může Hamiltona přeskočit.
6:39'
Esteban Ocon má rozjetou dobrou kvalifikaci, protože se aktuálně vyhoupl na druhé místo. Jeho nejlepším umístěním v kvalifikaci je sedmá pozice.
7:20'
Podle televizní grafiky je Lewis Hamilton předposlední a Sebastian Vettel poslední. Otázkou však zůstává, na kolik můžeme této grafice věřit po předchozím chaosu.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
8:34'
Viditelnost na trati se o hodně zhoršila, do konce kvalifikace zbývá osm a půl minuty. Co na to Charlie Whiting?
9:52'
Oba jezdci stáje Mercedes Valtteri Bottas a Lewis Hamilton se zastavili u svých mechaniků a místo pneumatik do předchodných podmínek nasadili gumy do extrémního vlhka.
10:47'
Max Verstappen v deštivém počasí předjel Sebastiana Vettela. Déšť ještě více zesílil a voda na trati přibývá. Dočkáme se dalšího přerušení?
11:52'
Mezi prvními opět vyjeli Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Esteban Ocon a Stoffel Vandoorne. Za Vandoornem krouží Sebastian Vettel.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do třetí fáze kvalifikace nepostupují Pérez, Hülkenberg, Alonso, Kvjat, Sainz.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:14'
Daniel Ricciardo bude mít ještě co dělat, nakonec postoupil do nejlepší desítky. Australan totiž zaujímá poslední postupové místo, které mu může vzít Stoffel Vandoorne.
2:28'
Mezi nepostupující by se momentálně zařadili Ocon, Pérez, Kvjat, Sainz a Alonso, který už zajel měřený čas. Na Monze panuje pořádný chaos nejen, co se týče počasí, ale i televizní grafiky.
3:51'
Fernando Alonso údajně stále nezajel měřený čas a na trať se jen tak nechystá. Španěl už má ale nejvyšší čas vyrazit, jinak za chvíli bude pozdě.
4:30'
Vypadá to, že se déšť nad Monzu vrátil. Dešťové kapky možná rozbily i časomíru, protože televizní grafika ukazuje něco jiného, než ve skutečnosti platí.
5:45'
Jako by mě Hamilton, Ocon a Vandoorne slyšeli. Všichni tři téměř současně opustili pit lane a vrátili se zpátky na dráhu.
6:06'
Lewis Hamilton se rozhodl pro krátkou zastávku v boxech stejně jako Esteban Ocon a Stoffel Vandoorne. Hlavně posledně dva jmenovaní by se neměli v garáži dlouho zdržovat, protože jim jde o účast ve třetí části kvalifikace.
7:10'
Za současné konstelace by mezi desítku nejrychlejších neproklouzli Vandoorne, Sainz, Kvjat, Pérez a Alonso, který je poslední.
8:37'
Lídrem dosavadního průběhu druhé části kvalifikace je Valtteri Bottas, který zaknihoval čas 1:35.716. Daniel Ricciardo mezitím zajel k mechanikům.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
9:08'
Max Verstappen je možná jediným jezdcem, který má nazuté pneumatiky do extrémního vlhka. Zato Kimi Räikkönen a Stoffel Vandoorne jedou na gumách do přechodných podmínek.
10:04'
Je tomu skutečně tak, Sebastian Vettel překonal Maxe Verstappena o 272 tisícin sekundy. O další víc než půlsekundu zpět je třetí Lewis Hamilton.
11:24'
Nejrychlejší čas zajel Max Verstappen, na druhé místo se překvapivě vyhoupl Stoffel Vandoorne. Toto pořadí ale nezůstane příliš dlouho, protože v rozjetém kole je Sebastian Vettel.
12:05'
Felipe Massa měl také problémy v zatáčce Parabolica, kde to pravděpodobně ještě hodně klouže. Fernando Alonso se mezitím nachází v garáži.
13:02'
Stoffel Vandoorne dostal v zatáčce Parabolica smyk, ale svůj vůz dokázal ukočírovat a pokračuje v jízdě. Těchto momentů bude asi zřejmě více.
13:50'
Trochu načas si dal Sebastian Vettel, jenž opustil své mechaniky až teď. Cílová rovinka je stále mokrá, ale viditelnost už je o něco lepší než před několika minutami.
14:51'
Jezdci na nic nečekají a vyráží na dráhu. Mezi prvními je Max Verstappen, Esteban Ocon, Kimi Räikkönen nebo Fernando Alonso.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhé části kvalifikace nepostupují Magnussen, Palmer, Ericsson, Wehrlein a Grosjean. Úvodní část kvalifikace vyhrál Valtteri Bottas časem 1:35.716, který zajel při posledním pokusu.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:41'
Za současné situace by dále nepostoupili Palmer, Magnussen, Ericsson, Wehrlein a Grosjean.
2:36'
Podle radarů to vypadá, že se déšť neúprosně blíží.
3:18'
Kimi Räikkönen si rovněž zajel pro pneumatiky do přechodných podmínek, ale u svých mechaniků se zdržel mnohem déle, než by sám chtěl.
4:24'
Není to tak dávno, co se kvalifikace kvůli špatnému počasí přesouvala na neděli. Stalo se tak v říjnu 2015 při GP USA. Americké vnitrozemí tenkrát zpustošil hurikán, který způsobil značné škody.
5:47'
Trať postupně osychá, ale údajně má přijít další déšť, tak se nechme překvapit, zda se podmínky zase o něco nezhorší.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
6:30'
Je tomu skutečně tak, Max Verstappen, Fernando Alonso a Sebastian Vettel nasadili přechodné pneumatiky. Zřejmě je budou následovat další závodníci.
7:01'
Prakticky všichni závodníci mají nazuté pneumatiky do extrémního vlhka, ale podle jednoho z pilotů by si za chvíli mohli obout přechodné gumy.
8:10'
Na trati se hodně špatná viditelnost, na což doplatil Sergio Pérez, jenž vyjel mimo trať. Podle mého názoru toto ještě nejsou podmínky pro závodění.
9:21'
Při současné konstelaci by do druhého kvalifikačního segmentu neprošli Hülkenberg, Palmer, Ericsson, Wehrlein a Grosjean, který je ze hry venku po nehodě.
10:14'
Jezdci postupně najíždějí do svých prvních měřených kol, mimo jiné například Felipe Massa, který si přestávku zkrátil fotbalovými žongly.
11:35'
Kimi Räikkönen dostal to týmové vysílačky informaci, že za chvíli by znovu mělo pršet, takže možná budeme svědky dalšího přerušení.
12:05'
Max Verstappen sice do týmového rádia prohlásil, že podmínky jsou lepší než na začátku kvalifikace, ale na trati stále zůstává voda.
13:06'
Před přerušením kvalifikace zajelo měřený čas jen sedm jezdců. Ten nejlepší 1:40.128 zaznamenal Lewis Hamilton, s mankem 2,266 sekundy zaostal druhý Sebastian Vettel.
13:31'
První část kvalifikace je restartována! Jako první vyjel na trať Max Verstappen, za ním se seřadili Esteban Ocon, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton či Valtteri Bottas.
13:31'
Aktuální informace hovoří o tom, že první část kvalifikace bude restartována v 16:40, což vyvolalo na tribunách mezi diváky vlnu radosti. Jezdci se pomalu připravují na návrat na dráhu.
13:31'
Na trati se zase objevil safety car. Bernd Mayländer si dnes odkrouží víc kol než kdykoliv předtím. Z opakovaných záběrů je jasně vidět, že i zpomalovacímu vozu to na dráze trochu klouže, a to nejede ani zdaleka takovou rychlostí jako jezdci v monopostech.
13:31'
Členové týmu Williams v čele s Felipem Massou si také našli zábavu, vylezli před garáž a začali hrát fotbálek. Žongly ale nepatří mezi jejich silné stránky, fotbalový trenér Petr Rada by je měl co učit.
13:31'
Je tu další odložení restartu kvalifikace, následující informace spatří světlo světa v 16:30. Je čím dál pravděpodobnější, že kvalifikace bude odložena na zítra.
13:31'
Daniel Ricciardo se nechtěl nechat zahanbit a rovněž se ujal kamery. Stejně jako jeho týmový kolega Max Verstappen se ukázal jako dobrý kameraman, což diváci odměnili velkým potleskem.
13:31'
Nejen Max Verstappen se zabavil po svém. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas zasedli k playstationu a začali mastit jakousi hru na jízdních kolech. Další piloti jako Stoffel Vandoorne prohlíží své mobily a možná sledují předpověď počasí nebo informují své fanoušky na sociálních sítích.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
13:31'
Na dráhu naběhla úklidová četa, která se bude snažit dostat vodu z trati. Na pomoc vyrazil také traktor, jenž se pokusí "vyfénovat" velké množství vody.
13:31'
Jezdci si zkracují čekání po svém. Max Verstappen vzal do ruky kameru a na chvíli se převtělil do role televizního kameramana. Nutno podotknout, že by se v této branži rozhodně neztratil. Od diváků si za tuto vtipnou vložku vysloužil mohutný potlesk.
13:31'
Máme tady další posun o patnáct minut, následující zprávy budou k mání v 16:15.
13:31'
Safety car opět vyrazil na průzkum trati a výsledek je takový, že další informace přinese ředitelství závodu v 16:00. Restart úvodního kvalifikačního segmentu se nadále posouvá.
13:31'
Ředitelství závodu vydá další informace v 15:45.
13:31'
Ředitelství závodu informuje, že další zprávy vydá v 15:30. Pokud by jezdcům povolilo restart kvalifikace, dostanou dalších deset minut na přípravu, takže pokračovat se bude nejdříve v 15:40.
13:31'
Podle televizních záběrů je patrné, že déšť znovu zesílil. Počasí nám dnes zkrátka nepřeje. Čerti mají tedy pořádnou veselku.
13:31'
Bernd Mayländer a ředitelství závodu usoudilo, že trať ještě není způsobilá k závodění. Restart první části kvalifikace se tak posouvá o dalších patnáct minut.
13:31'
Na dráze je znovu safety car, aby prozkoumal podmínky na trati. Bernd Mayländer má momentálně odjeto více kol než všichni jezdci dohromady.
13:31'
Aktuální informace jsou takové, že další zprávy přijdou v 15:00. Safety car objel celý okruh a vypadalo to, že by kvalifikace mohla pokračovat, protože vody výrazně ubylo. Ředitelství je ale jiného názoru.
13:31'
Na trati je znovu safety car, který zkoumá momentální podmínky na dráze. Za tři minuty by ředitelství závodu mělo vydat další informace.
13:31'
Restart první fáze kvalifikace je odložen o dalších patnáct minut. Podle záběrů lze usuzovat, že déšť pravděpodobně ustal, takže bychom za čtvrthodiny mohli pokračovat.
13:31'
Aktuální informace hovoří o tom, že restart první části kvalifikace je odložen. Další zprávy by měly přijít ve 14:30.
13:31'
Na dráhu vyjel safety car, aby podal zprávu o tom, jak trať vypadá. Ke slovu se tak dostane samotný Bernd Mayländer.
13:31'
Podle radarů to vypadá, že déšť jen tak neustane. Přerušení první části kvalifikace tak může trvat několik minut.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
13:31'
Je to tady! Romain Grosjean dostal smyk, trefil svodidla, roztočil se a skončil u další bariéry. Grosjean svůj vůz poničil a v kvalifikaci pochopitelně končí. Ředitelství závodu nechalo vyvěsit červené vlajky.
14:52'
Pokud má Charlie Whiting alespoň trochu rozumu, musí kvalifikaci přerušit. Na trati není vůbec nic vidět a reálně hrozí aquaplaning.
15:20'
Valtteri Bottas nezvládl řízení a vyjel mimo trať. Toto rozhodně nejsou podmínky pro závodění. Jezdci samozřejmě nazuli pneumatiky do extrémního vlhka.
16:41'
Nad Monzou stále silně prší a Lewis Hamilton přiznal do týmového rádia, že se podmínky na trati stále zhoršují. Je tedy možné, že ředitelství závodu za chvíli kvalifikaci zastaví.
17:51'
Jako první vyjeli na trať oba piloti stáje Mercedes Valtteri Bottas, Lewis Hamilton. Za nimi se rozjeli Marcus Ericsson a Daniil Kvjat.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


Na úvod závodního víkendu v Monze byl nejrychlejší Lewis Hamilton časem 1:21.537. Druhý skončil jeho týmový kolega Valtteri Bottas se ztrátou 435 tisícin sekundy a třetí dojel Sebastian Vettel, který nabral manko 1,115 sekundy. První trénink poznamenal lehký déšť, což nejvíce pocítil Carlos Sainz, jenž v zatáčce č. 11 dostal hodiny.


Druhý trénink se nesl v podobném duchu jako první. Nejlepší časy znovu zajely oba mercedesy, tentokrát však v opačném pořadí. Na prvním místě stanul Valtteri Bottas časem 1:21.406, druhý Lewis Hamilton byl pomalejší o 56 tisícin a třetí Sebastian Vettel o 140 tisícin sekundy. Lance Stroll dostal smyk v zatáčce Ascari. Mnohem hůře ale dopadli Carlos Sainz a Kevin Magnussen. Sainz odstavil svůj monopost kvůli problémům s pohonnou jednotkou, Magnussenovi pro změnu prasklo zavěšení. Technické potíže postihly Daniila Kvjata a Nica Hülkenberga.


V sobotu dopoledne se nad Monzou začali čerti ženit a výsledky třetího tréninku tak nebyly vůbec relevantní. Na čele se usadili oba jezdci stáje Williams, Felipe Massa, který zaujal první pozici, zaznamenal čas 1:40.660. Oproti časům z předchozích tréninků je jasně vidět, kterak déšť ovlivnil průběh závěrečného tréninku. Druhý Lance Stroll nabral ztrátu 228 tisícin a třetí Nico Hülkenberg 831 tisícin sekundy. Kvůli dešti se začalo jezdit až šestnáct minut před koncem vyměřeného času pro třetí trénink.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 13. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Itálie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.Klasická verze
Mobilní verze