+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Formule 1 - Kvalifikace VC Číny.kolo -  ONLINE PŘENOS -  8. dubna 2017   09:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Číny

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 8 hodin sledovat online přenos ze samotného závodu. Během něj se má totiž počasí znovu zhoršit, takže určitě bude o zábavu postaráno. Mějte se fajn a hezkou sobotu.
Kvalifikaci lehce poznamenala nehoda Antonia Giovinazziho, který rozbil svůj sauber na konci první části kvalifikace. Druhý segment tak začal s desetiminutovým zpožděním. Počasí jezdům přálo, nepršelo a smogová situace, která potrápila nejen piloty, ale i fanoušky během druhého tréninku, byla na dobré úrovni.
Máme za sebou kvalifikaci na Velkou cenu Číny, kterou celkem bez problémů ovládl Lewis Hamilton. Za ním se strhly boje o další místa. V první řadě s ním bude stát Sebastian Vettel, druhou řadu zaplní Valtteri Bottas a Kimi Räikkönen. Podle očekávání tak spolu opět bojovaly stáje Mercedes a Ferrari.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Číny: 1. Hamilton, 2. Vettel, 3. Bottas, 4. Räikkönen, 5. Ricciardo, 6. Massa, 7. Hülkenberg, 8. Pérez, 9. Kvjat, 10. Stroll, 11. Sainz, 12. Magussen, 13. Alonso, 14. Ericsson, 15. Giovinazzi, 16. Vandoorne, 17. Grosjean, 18. Palmer, 19. Verstappen, 20. Ocon.
Konec kvalifikace.
0:00'
Tak je to jasné! Lewise Hamiltona nikdo neporazil a trojnásobný mistr světa tak získává pole position. Druhý dojel nakonec Sebastian Vettel, třetí Valtteri Bottas a čtvrtý Kimi Räikkönen.
0:00'
Lewis Hamilton ještě zrychlil a udržel si první místo! Ještě čekáme na Bottase, Vettela a Räikkönena.
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a piloti dokončují svá poslední měřená kola!
1:00'
Jezdci najíždějí do svých posledních měřených pokusů, kvalifikace na Velkou cenu Číny vrcholí!
2:16'
Sergio Pérez a Lance Stroll už také opustili prostor v boxech a budou tedy spoléhat jen na jeden pokus. Pro mladého Kanaďana je velký úspěch už samotná účast mezi nejrychlejší desítkou.
3:18'
Krátké tiché intermezzo na trati končí, jezdci vyjíždějí k závěrečným pokusům v kvalifikaci na Velkou cenu Činy.
4:04'
Nico Hülkenberg už zřejmě do zbytku kvalifikace nezasáhne, protože opustil svůj monopost a skutečně to vypadá, že ho už na dráze neuvidíme.
5:31'
Piloti pomalu odbočují do boxů, aby nabrali síly na závěrečnou pasáž této kvalifikace, během níž se bude definitivně lámat chleba. Na trati tak panuje absolutní klid.
6:21'
Kvalifikace se pomalu blíží ke svému konci a Sergio Pérez s Lancem Strollem stále nevyjeli z pit lane. Oba jmenování možná budou mít jen jeden kvalifikační pokus.
7:17'
Za Lewise Hamiltona se zařadil Valtteri Bottas, který ale o svoji druhou pozici hodně rychle přišel. Ještě rychlejší byl totiž Sebastian Vettel.
reklama
Vsaď si na zápas bez rizika až za 500 Kč a sleduj další přímé přenosy ZDE.
8:02'
Nico Hülkenberg se sice ma okamžik stál lídrem, ale hned vzápětí jej podle očekávání překonal Lewis Hamilton, který mu nadělil 1,678 sekundy.
8:40'
Lewis Hamilton má rozjeté hodně rychlé kolo, o které ale mohl záhy přijít, protože dostal lehčí smyk. Svůj vůz ale dokázal zkrotit a pokračuje v jízdě.
10:05'
Boxy mezi posledními opouští Felipe Massa a již zmíněný Sebastian Vettel. Kdo ještě zůstává v garáži, jsou Sergio Pérez a Lance Stroll.
11:29'
Mezi prvními vyjel na dráhu Lewis Hamilton, který od roku 2007 získal na okruhu v Šanghaji pětkrát pole position. Spolu se Sebastianem Vettelem znovu patří k největším favoritům.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě odstartovala.
0:00'
Mezi desítku nejrychlejších neprošli Sainz, Magnussen, Alonso, Ericsson a Giovinazzi.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:35'
Jedinými jezdci, kteří zůstali u mechaniků, jsou Hamilton, Bottas a Ricciardo.
2:10'
Kimi Räikkönen překvapivě opustil garáž a ještě vyjel na trať. Kdo se tam naopak nechystá, je Daniel Ricciardo, který má sundanou helmu a pneumatiky.
3:16'
Ticho na trati se rozhodl jako první ukončit Nico Hülkenberg, jehož následují další jezdci. Především ti, kteří budou bojovat o postup do závěrečného kvalifikačního segmentu.
4:32'
Aktuálním lídrem je Sebastian Vettel, na kterého druhý Lewis Hamilton ztrácí 15 tisícin. Třetí Bottas má manko 161 tisícin sekundy. Lewis Hamilton právě opustil svůj monopost a ve druhé fázi kvalifikace se možná už neobjeví.
5:38'
Kevin Magnussen se rozhodl pro krátký odpočinek u mechaniků, tento krok napodobili rovněž Fernando Alonso, Marcus Ericsson a Felipe Massa. Momentálně je na dráze klid před závěrečnou bouří.
7:20'
Tak jsem to zakřikl. Většina pilotů záhy zamířila do boxů a na dráze se nachází tento kvartet: Massa, Alonso, Magnussen a Ericsson.
8:13'
Na okruhu momentálně krouží všichni jezdci, mezi nepostupujícími se aktuálně řadí mimo jiné Kevin Magnussen.
9:08'
Kimi Räikkönen právě zajel do garáži, ale dá se očekávat, že se na trati ještě objeví. Svého stájového parťáka následoval Sebastian Vettel.
reklama
Vsaď si na zápas bez rizika až za 500 Kč a sleduj další přímé přenosy ZDE.
10:52'
Lance Stroll na Räikkönena nestačil, ale Sebastian Vettel jej už přeskočil. Hned za Vettelem projel cílem Lewis Hamilton, ovšem ten se zařadil na druhé místo se ztrátou 15 tisícin.
11:10'
Kimi Räikkönen zajel první měřený čas, ale za ním krouží Lance Stroll, Sebastian Vettel a Lewis Hamilton.
12:15'
Kdo naopak zůstává v garáži, jsou Massa, Alonso, Ericsson a Magnussen. Giovinazzi, který sice postoupil, je ze hry venku kvůli nehodě v závěru první části.
13:21'
I druhý jezdec stáje Ferrari Sebastian Vettel už bojuje na dráze. Ani Lewis Hamilton na nic nečekal a svojí přítomností výrazně zvýšil konkurenci na trati.
14:37'
Lance Stroll, který v úvodním segmentu porazil Felipeho Massu, rozhodně nelenil a okamžitě se vydal na dráhu. Spolu s ním krouží na tratí také Kimi Räikkönen.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě odstartovala.
Ředitelství závodu navíc vydalo zprávu, že Romain Grosjean a Jolyon Palmer budou vyšetřováni sportovními komisaři za to, že nerespektovali dvojité žluté vlajky.
Podle aktuálních informací přímo ze Šanghaje bude začátek druhé části kvalifikace odložen o dalších pět minut.
0:00'
Do druhé fáze kvalifikace sice Antonio Giovinazzi postoupil, ale vlivem nehody v závěru úvodního segmentu se prostředního dějství nezúčastní. Start druhé části se posune o pět minut, protože traťoví maršálové odklízí z trati vůz italského jezdce.
0:00'
Do druhé části kvalifikace nepostupují Vandoorne, Grosjean, Palmer, Verstappen, Ocon.
0:00'
Antonio Giovinazzi tak moc bojoval o udržení postupového místa, až na cílové rovince rozmlátil svůj sauber. Po vyjetí ze zatáčky dostal smyk a opřel formuli o zeď.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jedzci dokončují svá poslední měřená kola!
1:18'
Vypadá to, že Max Verstappen má nějaké problémy se svým vozem, protože zajel až sedmnáctý čas. Takový výkon se rozhodně od dravého mládence neočekával. Naopak se počítalo s tím, že by mohl nahánět borce od Ferrari a Mercedesu.
2:06'
Lance Stroll se do toho pořádně opřel a cílem projel na průběžném pátém místě! To je skok jako blázen! Svou situaci se pokouší zachránit i Max Verstappen.
3:00'
U mechaniků zůstávají také oba jezdci Mercedesu a Ferrari. Zdá se, že toto kvarteto se už v prvním kvalifikačním dějství na dráze neobjeví.
reklama
Vsaď si na zápas bez rizika až za 500 Kč a sleduj další přímé přenosy ZDE.
4:07'
Max Verstappen si rovněž uvědomil vážnost situace a i on opustil garáž. Kdo tam naopak zůstal, jsou Esteban Ocon, Jolyon Palmer a Romain Grosjean.
5:21'
Jakmile Lance Stroll zjistil, že spadnul na místo, které nezaručuje účast ve druhém kvalifikačním segmentu, ihned vyrazil zpět na trať.
5:56'
Stoffel Vandoorne se vyhoupl na 15. místo, což by mu za současné konstelace stačilo k postupu do druhé části kvalifikace. Odsunul tím Lance Strolla mezi nepostupující.
7:08'
Max Verstappen měl rozjeté rychlé kolo, ale místo toho, aby jej dokončil, odbočil do boxové uličky. Mladý Holanďan se v tuto chvíli nachází v nepostupové zóně.
8:04'
V případě Fernanda Alonsa to už neplatí, dvojnásobný mistr světa se zařadil na pátou pozici. McLaren v ůvodu sezony opět moc nezáří, ale šampionát je teprve na svém začátku.
9:10'
Měřený čas dosud nezaznamenali Ricciardo, Sainz, Kvjat, Alonso a Vandoorne.
10:44'
Mezitím se nám průběžné pořadí na čele znovu obměnilo. Nejrychlejším závodníkem je aktuálně Sebastian Vettel před Lewisem Hamiltonem, Kimim Räikkönenem a Valtterim Bottasem.
11:55'
Na začátku cílové rovinky dostal hodiny Romain Grosjean, ale ke střetu se zdí zřejmě nedošlo. Grosjean se po chvilce zorientoval a pokračuje v kvalifikaci.
12:01'
Novým lídrem byl na okamžik Kevin Magnussen, ale ještě lepší než on byl Nico Hülkenberg. Měřený čas zatím nezajeli piloti Mercedesu a Ferrari.
13:57'
Lance Stroll byl rychlejší o tři desetiny než Antonio Giovinazzi. Všichni tři jmenovaní jedou na super-měkkých pneumatikách. Giovinazzi a Ericsson ale momentálně zajeli do boxů.
14:35'
První měřený čas zajel Antonio Giovinazzi, který se tak logicky usadil na první místě. Za něj se zařadil Marcus Ericsson. Za malý moment protne pomyslnou cílovou pásku Lance Stroll.
15:05'
Boxy opustili rovněž Kevin Magnussen a Nico Hülkenberg. Pilot Renaltu měl problémy při prvním tréninku, kdy se vlivem špatných podmínek ocitl ve štěrkové zóně.
16:51'
Dalším pilotem, který vyjel z pit lane, je nováček Lance Stroll. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen, Felipe Massa a další zatím čekají na svou šanci.
17:28'
Na trať jako první vyjeli Antonio Giovinazzi a Marcus Ericsson. Prvně jmenovaný znovu nastupuje v týmu Sauber místo Pascala Wehrleina.
18:00'
První část kvalifikace právě odstartovala.
reklama
Vsaď si na zápas bez rizika až za 500 Kč a sleduj další přímé přenosy ZDE.
TRÉNINKY


Úvod závodního víkendu poblíž Šanghaje ovlivnilo počasí. Jezdci v prvním tréninku kroužili na trati jen několik desítek minut, než byl trénink zastaven. Špatné podmínky nejvíce pocítil Nico Hülkenberg, který skončil ve štěrku. Časy pilotů tak nebyly reprezentativní. Nejlepší z nich byl Max Verstappen, na něhož druhý Felipe Massa ztratil 1,5 sekundy. Třetí skončil Lance Stroll s dvouvteřinovým odstupem.


Druhý trénink byl nakonec úplně zrušen. Důvodem paradoxně nebyl déšť jako v prvním případě, nýbrž špatná smogová situace v centru města, kvůli níž by nemohl v případě potřeby zasáhnout záchranářský vrtulník.


Předpověď počasí na sobotu se skutečně naplnila a jezdci se tak mohli bez problémů zúčastnit třetího tréninku, který opanovalo Ferrari. Nejrychlejší byl Sebastian Vettel časem 1:33.336, jeho stájový kolega Kimi Räikkönen ztratil 53 tisícin a třetí Valtteri Bottas byl pomalejší o 371 tisícin sekundy.

Příjemné sobotní ráno při sledování textového online přenosu z kvalifikace na druhý závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Číny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 09:00.Klasická verze
Mobilní verze