+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.

Formule 1 - Kvalifikace VC Brazílie.kolo -  ONLINE PŘENOS -  12. listopadu 2016   17:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Brazílie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 17 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu, po němž už můžeme znát nového mistra světa pro sezonu 2016. Pokud Nico Rosberg vyhraje, stane se poprvé v kariéře světovým šampionem. Mějte se fajn a hezký sobotní večer.
Je za námi kvalifikace na Velkou cenu Brazílie, v níž jsme viděli několik překvapení. Ve druhé části zůstali oba piloti Williamsu Valtteri Bottas (11. místo) a miláček brazilského publika Felipe Massa (13. pozice). Naopak skvělý výsledek zajel Romain Grosjean, jenž se prodral až do závěrečného segmentu a nakonec skončil sedmý. Pole position pro sebe získal Lewis Hamilton, který porazil Nica Rosberga rozdílem jedné desetiny. Druhou řadu obsadí Kimi Räikkönen a Max Verstappen.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Brazílie: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Räikkönen, 4. Verstappen, 5. Vettel, 6. Ricciardo, 7. Grosjean, 8. Hülkenberg, 9. Pérez, 10. Alonso, 11. Bottas, 12. Gutiérrez, 13. Massa, 14. Kvjat, 15. Sainz, 16. Palmer, 17. Button, 18. Magnussen, 19. Wehrlein, 20. Ocon, 21. Ericsson, 22. Nasr.
Konec kvalifikace.
0:00'
Lewis Hamilton projel cílem v čase 1:10.736. Za zády měl Nica Rosberga, který byl v první části tratě rychlejší, ale nakonec ztratil desetinu sekundy. Pole position tak získává LEWIS HAMILTON. To byla bitva!
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:05'
Aby se to nepletlo, do garáže pro změnu zajel Romain Grosjean. Ten už se v závěru kvalifikace na trati neukáže.
2:20'
Romain Grosejan zajel slušný čas a zaujal sedmou příčku. Přestávka skončila a jezdci se začínají vracet do epicentra dění.
3.05'
Do konce kvalifikace zbývají tři minuty a nikomu z odpočívajících pilotů se zatím nechce na trať.
4:10'
Romain Grosjean krouží na dráze zcela sám, ale za malou chvíli mu budou dělat společnost i další borci.
5:14'
Nad Interlagosem je hodně zataženo, ale déšť zatím průběh kvalifikace nikterak neovlivnil. Romain Grosjean už vyjel na trať, ale má k dobru jen něco kolem pěti minut.
6:15'
Žádný měřený čas dosud nezajel Romain Grosjean, který se zatím "fláká" u svých mechaniků. Všichni jezdci mezitím odbočili do garáží a na trati tak panuje klid před závěrečnou bouří.
7:38'
Jak Lewis Hamilton, tak Nico Rosberg zajeli do garáže a nabírají poslední síly k závěrečným bojům o pole position.
8:25'
Na bronzové pozici se Iceman neohřál moc dlouho, neboť jej překonal Max Verstappen. Holanďan ztratil na Lewise Hamiltona přes půl vteřiny.
9:02'
Jako první projel cílem Lewis Hamilton, jehož vzápětí následoval Nico Rosberg, který nakonec ztratil 162 tisícin. Na třetí místo se zařadil Kimi Räikkönen.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
10:05'
Rosberg s Hamiltonem najeli do prvního měřeného kola a v prvním sektoru je o něco málo rychlejší aktuální lídr průběžného pořadí mistrovství světa.
11:35'
Oba piloti Mercedesu ihned opustili pit lane a zřejmě mezi těmito dvěma kumpány se znovu rozhodne o držiteli pole position.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Mezi desítku nejrychlejších překvapivě neprošel Valtteri Bottas, který skončil jedenáctý. Spolu s ním nepostoupili Gutiérrez, Massa, Kvjat, Sainz a Palmer.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:40'
Kromě Maxe Verstappena už diváci neuvidí ani Lewise Hamiltona, Nica Rosberga a Sebastiana Vettela. Všichni čtyři tak už mají ve druhém segmentu odpracováno.
3:11'
Max Verstappen cosi rozebíral se svými týmovými kolegy a zdá se, že se na trati ve zbytku prostřední části kvalifikace už neobjeví.
4:42'
Na Interlagosu proběhlo střídání stráží, protože Jolyon Palmer vyjel na trať, ale Sergio Pérez s Nicem Hülkenbergem naopak zajeli do boxů. Štafetu samotného vojáka v poli tak převzal letošní debutant v seriálu formule 1.
6:02'
Piloti stáje Haas stále zůstávají u svých mechaniků, zatímco Jolyon Palmer opustil boxy a vrátil se na místo činu. V jeho případě se jedná o logický krok, neboť jezdec Renaultu zaujímá až 14. místo.
8:55'
Tak nakonec i Kimi Räikkönen odbočil do pit lane a na okruhu tak zůstali jen zástupci Force Indie. Žádný čas nezaznamenal ani Romain Grosjean.
9:24'
Většina jezdců se momentálně nachází v garáži, o zábavu divákům se starají jen Kimi Räikkönen, Sergio Pérez a Nico Hülkenberg.
10:01'
Čas ve druhé fázi "kvaldy" pomalu kvaltuje, ale Estebanu Gutiérrezovi se jaksi na dráhu nechce. Pokud se chce poprat o v jeho případě překvapivý postup, měl by se co nevidět objevit na trati.
11:20'
O co nejlepší čas bojuje rovněž Sebastian Vettel, který si při minulém závodě v Mexiku nebral žádné servítky a peprnými slovy počastoval Maxe Verstappena za jeho styl jízdy a kritizoval i zástupce FIA. Němec se nakonec omluvil jak Charliemu Whitingovi, tak i Jeanu Todtovi a vyvázne tak bez trestu.
12:49'
Na trati poslušně krouží Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Dosud měl navrch trojnásobný světový šampion, který vyhrál první dva tréninky a Rosberg ovládl třetí. Uvidíme, kdo se bude smát na konci kvalifikace.
14:50'
Incident mezi týmovými parťáky Wehrleinem a Oconem budou vyšetřovat sportovní komisaři po skončení prostřední části. Wehrlein blokoval Ocona a konečný rezultát tak vynesou komisaři.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhého kvalifikačního segmentu neprošli Button, Magnussen, Wehrlein, Ocon, Ericsson a Nasr.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:35'
Piloti Mercedesu zůstali v garáži a v závěru úvodního kvalifikačního cyklu se už na trati neobjeví.
2:05'
Situaci má nahnutou také Jolyon Palmer, který v současné chvíli drží poslední postupové místo. Na britského jezdce určitě zaútočí mimo jiné jeho krajan Jenson Button.
3:20'
Esteban Gutiérrez se sice snažil, ale po průjezdu cílem ztratil na první místo 1,5 vteřiny. Mexičan se sice nachází v postupové zóně, ale bude mít ještě těžkou úlohu, aby svou pozici uhájil.
5:50'
Na dráze teď panuje naprostý klid, protože i oba jezdci stáje Manor zajeli ke svým mechanikům. Za chvíli se však budou všichni vracet zpět do jámy lvové.
7:10'
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace nepostoupili Button, Wehrlein, Ocon, Nasr, Ericsson a Magnussen.
8:44'
Závodníci pomalu zajíždějí do boxů, na dráze aktuálně zůstali jen oba "manoři" Pascal Werhlein a Esteban Ocon. Zbytek startovního pole nabírá síly na závěr první části kvalifikace.
9:02'
Marcus Ericsson projel cílem a na lídra Lewise Hamiltona ztratil přes vteřinu. Švédský pilot hájící barvy Sauberu se momentálně nachází na předposledním, tedy nepostupovém místě.
10:32'
Při pohledu na Maxe Verstappena se zdá, že mladý Holanďan se na dráhu hned tak nevrátí, protože jeho monopostu chybí kola.
11:20'
Sebastian Vettel už je na trati a je tak posledním jezdcem, který dosud nezaznamenal měřený čas. Čtyřnásobný mistr světa by ale neměl mít problém s postupem do dalších kvalifikačních částí.
12:33'
Důvodem zdržení Sebastiana Vettela v garáži jsou pravděpodobně problémy s brzdami. Podle všeho už je ale Vettel připraven a za malou chvíli opustí garáž.
14:05'
Z pohledu televizních kamer lze vidět, že opět drobně začíná pršet. Závodníci proto vyjeli na trať co nejdřív pro případ, že by se nad Interlagosem rozhodli čerti oženit.
15:20'
Na trati jsou také oba jezdci stáje Toro Rosso, zatímco Sebastian Vettel zůstává v garáži a vypadá to, že jen tak své mechaniky neopustí.
reklama
Sledujte přímé přenosy ZDE. Pro nové hráče navíc 1.sázka bez rizika.
16:39'
Ve třetím tréninku pršelo a na začátku kvalifikace zlobí jezdce pro změnu vítr, který dosahuje rychlosti 28,4 km/h.
17:50'
Jako první vyjel na dráhu Lewis Hamilton, hned za ním pak Nico Rosberg, Pascal Wehrlein a oba piloti stáje Haas.
18:00'
První část kvalifkace právě začala.
TRÉNINKY


První trénink pro sebe ukořistil Lewis Hamilton, který za sebou nechal druhého Maxe Verstappena a stále ještě vedoucího muže průběžného pořadí šampionátu jezdců Nica Rosberga, jenž dojel třetí. V průběhu tréninku se s problémy potýkal Sergej Sirotkin z Renaultu, jemuž se vypnul vůz a testovací jezdec musel být s pomocí mechaniků zatlačen do boxů. Daniila Kvjata postihl defekt pravé zadní pneumatiky a Sebastian Vettel dostal hodiny v 11. zatáčce.


Lewis Hamilton byl nejrychlejší také ve druhém tréninku, v němž se zlepšil Nico Rosberg, který skončil druhý. Třetí čas zajel Valtteri Bottas. O menší vzrušení se postaral Marcus Ericsson, který dostal smyk. Fanoušky pak pobavil Fernando Alonso, který byl nucen odstavit svůj monopost kvůli potížím s ERS, ovšem na dobré náladě mu to pranic neubralo. Chvíli sledoval dění na trati zpoza bariéry, posléze si vypůjčil židli a díval se na snahu svých soupeřů na obrazovce. V jednu chvíli si dokonce vyzkoušel roli kameramana, ale nejspíš bude lepší, když ještě nějakou dobu zůstane za volantem.


Tréninkové jízdy zakončil nejlepším časem Nico Rosberg, který tak poprvé v rámci tohoto závodního víkendu porazil Lewise Hamiltona. Třetí místo obsadil Sebastian Vettel. V úvodu generálky na kvalifikaci pršelo, ale déšť postupně ustal a trať osychala. Fernando Alonso nestihl začátek, protože mechanici pracovali na poškozené převodovce. Jensonu Buttonovi pro změnu selhal vůz v samotném závěru. Smyk dostal Romain Grosjean a Marcus Ericsson je nucen vyměnit převodovku, a tudíž na startu nedělního závodu přijde o pět pozic.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 20. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 17:00.Klasická verze
Mobilní verze